Öğrenciye Kredi Veren Banka Var mı ?

02 Ağustos 2017 Çarşamba, 15:45

Öğrenciyken yaşanılan en büyük sorunlardan biri de parasızlıktır. O kadar vaktin olduğu bir başka zaman dilimi hayat içerisinde pek olmayacaktır. Ancak bunun yanında birçok kişi içinde en parasız zaman dilimi öğrencilik dönemidir. Öğrencilerin ailelerini kefil göstererek öğrencilere kredi veren bankalardan çekebilecekleri krediler özellikle de devlet üniversitelerinde okuyan öğrenciler için para bulma açısından en iyi yollardan biri olarak ön plana çıkıyor. Bilhassa şehir dışında okuyan öğrenciler öğrenciye kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak istemektedir. Detaylı olarak öğrenciye kredi veren bankaları ve bu krediler için gerekli şartları incelersek: Öğrenciye kredi veren bankalar hangileridir sorusunun cevabı şu bankadır, bu bankadır şeklinde değildir. Yani siz hesabınızın bulunduğu bir banka şubesine giderek kredi almak istediğinizi belirtirseniz bu durumda size verilebilecek maksimum kredi ve bunun ödeme koşulları aktarılacaktır. Hesabınızın bulunduğu bankadan kredi çekebilme olasılığınız diğer bankalara göre daha yüksektir. Çünkü hesabınıza para giriş çıkışının olması banka açısından önemli bir kriterdir. Banka hesabınız yoksa bu durumda banka tarafından sizden istenecek belli başlı şartlar vardır. Bunlar tamamlamanız durumunda banka hesabınız olmasa da kredi alabilirsiniz. Bunun yanında kredi çekecek kadar büyük bir yükün altına girmeyecekseniz Öğrenciye kredi kartı veren bankaları araştırıp kredi kartıyla da işinizi görebilirsiniz.

Öğrenciye kredi veren bankaların şartları

  • Öğrenci olduğunuz halde çalışıyorsanız maaş bordrosu
  • Ailenizi kefil gösterme şartı

Gibi şartlar bankalar tarafından aranabilecek şartlardır. Bankalar müşterilerine ihtiyaç durumlarına göre kredi çeşitleri sunmaktadır. İhtiyaç kredisi, tatil kredisi, tüketici kredisi, eğitim kredisi, araba kredisi, konut kredisi vb. Okul ücretlerini ödeme konusunda sıkıntı çeken ya da öğrencilikten ötürü cebince para olmayan kişiler öğrencilere kredi veren bankalar sunduğu Öğretim kredisini kullanarak bu ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Bu konuda maaş bordrosu ve ailenizi kefil göstererek eğitim kredisini alabilir ve zorlu geçen eğitim sürecinizi bir nebze olsun rahatlatabilirsiniz. Öğrenciye kredi veren bankalar hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz buradan ilgili yazıyı da okuyabilirsiniz.

Öğrenciye Eğitim Kredisi veren bankalar:

Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Denizbank, İşbank, Akbank, Yapı Kredi, Tekstilbank bu konuda önde gelen bankalardır. Sizde bu bankaların detaylı olarak koşullarını araştırıp kredi başvurusunda bulunabilir ve eğitim sürecinizi daha rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...