20 Ocak 2022

Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Cilt Sorunları

0 0
4 min read
0 0

Hiç kimse sonsuza kadar genç kalabileceğini düşünmüyor. Tabi bunun bir formülü bulunmazsa. Ancak siz siz olun tabanlarınızı yağlayarak yaşlılıktan kaçmaya devam etmelisiniz. Lakin insanların karşısında daha güzel görüneyim cildim genç ve parlak olsun ve yaşıtlarımdan daha genç göstermeliyim diye çabalarken hata yapıp da kendinizi daha yaşlı göstermeyin.  Bu makalemizde siz değerli takipçilerimiz için cildinizi yaşlı gösterebilecek bir takım cilt sorunları konusunda bilgilendirmek istedik. Unutmayın ki abartılı bir makyaj bırakın yüzünüzdeki ayıpları kapatmayı güzel bir kadını da rezil edebilir. Bunun içinde yüzünüzle ilgili mümkün olduğunca az makyaj ürünleri kullanarak sofistike bir makyaj uygulaması yapmayı tercih edin çünkü bu sayede cildiniz daha az yorulacak hem de yaşınızın büyük görünmesinden kurtulacaksınız.

Doğrudan Makyaja Başlamak

Makyaja başlamadan önce mutlaka baz uygulama yapılması gerekiyor. örneğin yüzünüze fondöten sürmezseniz makyajınız tam oturmayacağından dolayı daha yaşlı bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Cildinizi Ölü Deriden Arındırın

Bayanlar vücutlarına peeling yapmayı ne yazık ki her seferinde atlıyor. Ancak insan cildinin ölü derilerinden arındırılması gerekir. Bu sayede cilt kendi kendisini yenileyeceğinden dolayı önemlidir. Cildinize haftada iki kez mutlaka uygun bir peeling uygulaması yapmalısınız.

Bol Su İçmek

Suyun insan sağlığı üzerindeki etkisi büyüktür. Bunun içinde şüphesiz her insanın vücudunun istediği kadar su tüketmesi gerekir. Sağlıklı bir insanın günlük tüketmesi gereken su miktarı 2,5-3 litredir. Bir insan cildini dışarıdan her ne kadar nemlendirmeye çalışsa da suyun vermiş olduğu etkiyi asla sağlayamayacaktır. Su cildin daha canlı ve parlak görünmesine neden olacaktır. Siz yeterince su tüketmezseniz cildiniz olduğundan daha mat görüneceği için yaşlı bir görünüm elde etmiş olur. Yeterli su içmemek her ne kadar her türlü vücudunuza da zarar verse de cildi gençleştirdiği konusunda hala çeşitli tartışmalar mevcut. Bu konuda bizim tavsiyemiz yine de günlük su ihtiyacınızı aksatmamanız yönünde olacaktır.

Güneşten Korumak

Cildin neme ihtiyacı olduğu kadar güneşten korunmaya da ihtiyacı vardır. Güneş kremleri bu noktada önemlidir. En sağlıklı yöntem güneşin dik geldiği saatlerde güneş altında bulunmamak ancak illa ki çıkılacaksa o zaman güneş kremi kullanmak gerekiyor. Güneş cildiniz üzerinde lekelenmelere neden olan durumlar yaratır. Unutmadan da belirtelim güneş kremi yalnızca güneşli havada kullanılmaz. Her gün ve duruma göre güneş kremi kullanmanız gerekir. Yoksa güneş cildinizi mahveder.

Elleri Ve Boynu Nemlendirmeyi Unutmayın  

Yaşlılığın ilk belirtileri ellerden ve boyundan başlar. Dolayısıyla ilk önce onları korumanız gerekiyor. Eller ve boynu korumanın ilk anahtarı ise nem dengesini tutturabilmektir. Elinize ve boynunuza ne kadar iyi bakarsanız bu durumda yaşlılık izlerinin de o kadar geç ortaya çıkmasına neden olursunuz.

Cilt ve Vücut Çatlakları

Hızlı kilo alıp verenlerde en çok görülen problem cilt çatlaklarıdır. Estetik açıdan vücudun görüntüsünü bir hayli bozan bir görüntüsü olmakla birlikte cilt ve vücut çatlakları için doğal tedavi yöntemleri mevcuttur. Bunların dışında medikal çözüm yöntemleri de vardır.

Saç Kremi Ve Koruyucusu

Cildinizden bahsetmişken saçları geçmek de olmaz. Saçlar cildi güzel ve çirkin gösterebilecek bir ayrıntıdır. Saçınız ne kadar güzel olursa yüz güzelliğinize de etki edecektir. Bu nedenle de saçlarınızı kremlerle ve koruyucularla desteklemeniz gerekiyor. Saçların bakımı ihmal etmeye gelmez. Çünkü saçınıza yapacağınız yanlış uygulama sonrasında dökülmesine de neden olabilirsiniz.

Yanlış Makyaj Ürünleri

Bazı bayanlar yüzlerini canlı göstermenin yolunun makyajdan geçtiğini düşünürler ve makyaj ürünleri seçerken ışıltılı olanları tercih ederler. Unutmayın ki abartılı makyaj sizi yaşlı göstereceği gibi aynı zamanda da cildinize zarar verecektir. Örneğin parlak simli makyaj ürünleri sizi daha yaşlı gösterecektir. Göz makyajında kullanılan yanlış makyaj ürünlerinin göz kuruluğu yaptığı da belirlenmiştir.

Alt Kirpiklere Maskara Uygulamak

Gözler cildin gösterişidir. Bu anlamda iri gözlere sahipseniz o zaman kendinizi iyi hissedeceğiniz gibi aynı zamanda da daha genç gösterecektir. Eğer ki siz maskarayı alt kirpiklerinize sürerseniz o zaman yaşınıza daha fazla yaş katacağı için sizi daha yaşlı gösterebilir. Bu nedenle de alt kirpiklere değil de göz pınarlarınıza kalemle sürmeniz gerekiyor.

Kaynak: bursadasaglik.net

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın