19 Mayıs 2022

Olgun kadınlar neden genç erkekleri seçiyor

0 0
2 min read
Bilim insanlarının uzun araştırmaları sonucu olgun kadınların neden genç erkekleri tercih ettiği ortaya çıktı.<br />
0 0

Bilim insanlarına göre yaşça olgunluğa erişmiş kadınların daha genç erkekleri tercih ettiği “puma” adı verilen olgunun temelinde biyolojik nedenler var.

Araştırmacılar ortaya attıkları yeni bir teoriyle, 47 yaşındaki Sam Taylor Wood, 51 yaşındaki Demi Moore ve 56 yaşındaki Madonna gibi olgun kadınların yarı yaşlarındaki erkekleri tercih etmelerinin nedeninin açıklanabileceğini öne sürdüler.

Montreal McGill Üniversitesi’nden Michael Dahan, “Bizim hipotezimize göre genç kadınlarda yumurta, spermdeki bozuklukları giderebiliyor. Spermler genelde genetik maddeyi ulaştırma aracıdır ama yumurtalar karmaşık oluşumlardır. Biz genç kadınlarda yumurtaların spermlerdeki genetik madde bozukluklarını düzeltebileceğini düşünüyoruz. Ama kadınlar 40 yaşına ulaştıklarında bu artık geçerli olmuyor. Bu da daha olgun kadınların daha genç erkeklerle birlikte olmak istedikleri “puma” olgusu adı verilen olaya biyolojik bir açıklama getiriyor” dedi.

Çocuk sahibi olmakta partnerin yaşı önemli

Amerikan Üreme Tıbbı Derneği’nin Hawai’deki yıllık toplantısında sunulan çalışma, kırklı yaşlarında çocuk sahibi olmak isteyen 631 kadın üzerinde yapıldı. Bilim adamları, kadınların çocuk sahibi olup olamamalarında erkek partnerlerinin yaşının önemli rol oynadığını belirlediler. Erkek partnerleri ortalama olarak 43.5 yaşa ulaşan kadınların çocuk sahibi olma şansları büyük oranda azalırken, 50 yaş üzerindeki erkeklerin sperm kalitesinin bozulduğu belirlendi.

Dr. Dahan, “Eğer kadın 37 yaşındaysa, erkeğin yaşı o kadar önemli değil. Ama kadın 40’a ulaştığında, erkeğin yaşı da önemli hale geliyor. 40’lı yaşlardaki kadınların mümkün olduğunca genç erkeklere ihtiyacı var” dedi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın