Olsen kardeşlerin moda serüveni!

Kendi markalarını yaratan Marry Kate – Ashley Olsen kardeşler, aslında küçük yaştan beri moda dünyasının içindeler.

07 Aralık 2014 Pazar, 22:26

Onları daha küçücükken 90’lı yılların efsane dizisi ‘Bizim Ev’ (Full House) ile tanımıştık. Oyunculuk kariyerlerinin ilk adımını attıkları bu dizi aslında onların moda dünyasına girişinin de temelini sağlamış. Nasıl derseniz, ikizlerin açıklamalarına göre,   ‘Bizim Ev’ dizisinde giydikleri kıyafetler, Chanel ve Marc Jacobs’ın yetişkin kıyafetlerinin üzerlerine göre küçültülmüş halleriymiş.

Marry Kate – Ashley Olsen kardeşler kendi markaları The Row’un ortaya çıkmasında ‘Bizim Ev’ dizisinde giydikleri kıyafetlerin ve setteki kostümcülerin büyük katkısı olduğunu söylüyorlar.

1980’li yılların eski görünümlü  bol kazakları sizleri şaşırtsa da dizide kullanılan parçaların neredeyse hepsi ünlü modacılara ait tasarımlar ve güzel ikizler moda zevklerini bu diziye borçlu olduklarını kabul ediyorlar.

Marry-Kate “Küçüklüğümüzden beri kendimize kıyafet tasarlıyoruz. Sanırım bizde o dönemlerde takıntı haline gelen kıyafetler şimdi mesleğimiz oldu” diyor.

The Row’un orta çıkışı ilk olarak 2006 yılında, tam istedikleri gibi duran bir tişört bulamamalarıyla başlıyor.

Hazır giyim pazarında basic ürünleri lüks ve modern bir şekilde sunan  bir marka bulunmadığını ve bu boşluğu gördüklerini belirten ikizler, kendi koleksiyonlarının ünlü modacıların tasarımlarınıyla kullanılacak olan isimsiz temel parçalardan oluştuğunu vurguluyor.

“Eğer bir şeyi abartılı giyersem ya da üstümdeki tüm parçalar bir tasarımcıya ait olursa, kaçık gibi görünebilirim. Bu görüntüyü yok edecek parçalara ihtiyacım var.” diyor Ashley ve ekliyor:

“Eğer Chanel bir ceket giyiyorsanız, o ceketin mükemmelliğini vurgulayacak sade bir parçaya ihtiyacınız vardır, ve umarım The Row size bunu sunabilir.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...