17 Mayıs 2022

Ombre Saç Modelleri

0 0
3 min read
0 0

Kadınlar arasında yıllardır krepe balyaj olarak bilinen saç uygulaması olan ombre saç boyaması, saç uçlarına doğru parlaklaşan ve gittikçe naturel renk geçişi sağlanarak çok hoş bir görünüm sunan bir uygulamadır. Ombre saç uygulamalarında keskin renk geçişleri başarısız bir işlem yapıldığını ortaya koyarken, doğal renk geçiş işleminin sağlanması asıl önemli olan aşamasıdır.

Uzun saç, kısa saç, siyah, sarı, kumral saç gibi her tarz saça uygun  ombre saç modelleri olsa da,sadece saçın boyuna ve rengine değil, aynı zamanda cilt tonunuza ve saç tellerinin durumuna göre de ombre renklerini seçmek önemli bir detaydır. Fotoğraflardaki örnek mankenlerde gösterilen ombre saç uygulamalarını çok beğenip, aynı etkinin sizin saçlarınızda da görünebilmesi için bir takım dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Kullanılan ürünün kalitesi ve tercih edilen kuaförün kalitesi sizi istediğiniz sonucu alma konusunda öncelikli kriterlerdendir. Eğer evinizde kendi imkanlarınız ile ombre saç boyaması yapacaksanız, dikkat etmeniz gereken nokta, natürel bir renk geçişi sağlamak için saç diplerine çok ince balyajlar atılması gerektiğidir. Eğer uygulama sırasında saç diplerine oldukça ince balyajlar atarsanız, saç uçlarına doğru doğal renk geçişini sağlama aşaması o kadar başarılı olmuş olur. Naturel renk geçişi isteyen bayanların bu püf noktasına dikkat etmeleri gerekiyor.

Siyah Saçlar İçin Ombre Saç Modelleri

Siyah saçlar için bizim en çok tavsiye ettiğimiz ve sizlerden de en çok talep gören ombre rengi karamel tonlarda yapılan renk geçiş uygulamasıdır. Aşağıdaki fotoğrafta göreceğiniz karamel renk tonları kullanılarak yapılan ombre uygulamasını inceleyebilirsiniz.

Karamel rengi haricinde, siyah saçlar için bakır tonları ve 2017 trendlerinden gri saç ombre uygulamasını kesinlikle tavsiye ediyoruz. Ayrıca kıvırcık saçlı bayanlar için ombre uygulamaları, kısa saçlı hanımlar için renk seçimi konusunda tavsiyelerimizi https://kadincaseyler.net sitesinden inceleyebilirsiniz.

Ombre ve Krepe Balyaj Fiyatları

Uygulamanın fiyatları bulunulan bölgeye, kuaförün kalitesine, konumuna ve kullanılan ürünlerin markalarına göre değişkenlik göstermekle birlikte, büyük şehirler için fiyat aralığı vermek gerekirse eğer;

Ankara için krepe balyaj uygulamasını 100 ile 350 TL arasında değişkenlik gösterirken, flamingo balyaj fiyatları ise 150 ile 350 tl arasında değişiyor. İstanbul’da ise bu fiyatların üzerine 50-100 TL eklemek gerekiyor.

Eğer siz de saçınıza ombre balyaj yaptıracaksanız eğer, Kadınca Şeyler sayfasındaki rehber niteliğindeni inceleme yazılarını okumalısınız.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın