17 Ocak 2022

Önce estetik; sonra evlilik

0 0
3 min read
Evlilik öncesi gelin adayları meme büyütme; damat adayları ise meme küçültme ameliyatı yaptırmak istiyor.<br />
0 0

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Zekeriya Kul, insanların güzel görünmek istemesinin en az sağlık sorunlarını tedavi ettirmek istemesi kadar doğal bir ihtiyaç olduğunu söyledi.
Cerrahi yöntemlerle gerçekleştirilen müdahalelerde amaçlarının hastaların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamak olduğunu belirten Kul, “Estetik ile uğraşan cerrahların psikolojiyi çok iyi bilmesi gerekiyor. Biz kişiyi estetik ile güzelleştirirken aynı zamanda ruhsal açıdan yaşamını iyi bir hale getirmeye çalışıyoruz” dedi.
Birçok insanın hayata sıfırdan başlamanın yolunu güzel görünmekte aradığını ifade eden Kul, “Özellikle evlilik kararı alan insanlar geçmişte kendilerini her ne mutsuz etmişse geride bırakmak istiyor. İnsanların en büyük hayallerinden birisi olan evlilik bir nevi hayatlarındaki dönüm noktası.
Evlenmeden önce geçmişi geride bırakarak bedenleriyle barışmak, kendilerine güvenlerini artırmak, hayallerindeki güzelliğe ulaşmak isteyenler, çareyi estetikte buluyor ve yeni bir hayata başlıyorlar. Kişi kendinde mutluluğu yakalamışsa, bunu evliliğine de yansıtıyor ve mutlu bir evlilik gerçekleştiriyor” diye konuştu.
KADINLAR BÜYÜTÜYOR; ERKEKLER KÜÇÜLTÜYOR
Düğün öncesi en çok rağbet gören estetik ameliyatların iyileşme süresi çok kısa olan ve yapıldığı takdirde hemen sonucu alınanlar olduğunu belirten Kul, şunları söyledi’
“Evlilik öncesi kadın hastalarım en çok meme büyütme ameliyatı, damat adayları ise jinekomasti ameliyatı (erkekler için meme küçültme ameliyatı) yaptırmak istiyor. Meme büyütme ameliyatının süresi ortalama 1 saat sürüyor ve yaklaşık 2-3 gün sonra normal hayata dönüş sağlanabiliyor. Erkekler ise jinekomasti adını verdiğimiz meme büyümesi problemi için liposuctiondan yardım alıyorlar. Yaklaşık 1-1,5 saatlik lokal anestezi altında yapılan bir operasyon ile büyük göğüs probleminden kurtuluyorlar. Yıllardır denize girmekten utanan hatta sürekli korselerle büyük göğüslerini kamufle etmeye çalışan bir hastam, balayı döneminde sıkıntı yaşamasın diye düğünden 10 gün önce ameliyat olmak istediğini söyledi. Ben de ‘body jet’ adını verdiğimiz klasik liposuction ameliyatına göre daha hızlı iyileşme süreci sağlayan bir cihazla liposuction gerçekleştirdim. Kepçe kulak deformitesi adını verdiğimiz kulak problemine sahip ancak yıllardır ameliyatı erteleyen kadınlar da yine düğün öncesi başvuranlar arasında. Bu ameliyattan 1 hafta sonra tam olarak estetik sonuçlarını elde edebiliyoruz. Botox ve dolgu maddeleri uygulaması ise hemen sonucunu aldığımız ameliyat dışı işlemler. Birçok çalışan kadın öğlen tatilinde dahi kliniğe gelerek uygulattığı bu uygulamaları düğün gününde daha güzel, çekici ve genç görünmek için tercih ediyor.”
SEVGİLİYE “SİLİKON” HEDİYESİ
Birçok kişinin Sevgililer Günü’nde alışılmış hediyelerin dışına çıkarak birbirlerine estetik ameliyatlar hediye ettiğine de değinen Kul, “Estetik ameliyatı hediye etmek son iki senedir artış gösterdi. Erkekler en çok sevgililerine silikon, kadınlar ise saç ekimi ameliyatı hediye ediyor” dedi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın