Önden Düğmeli Lohusa Pijama ile Konforu Yakalayın

Anneliğe adım attıktan sonraki zorlu süreçlerden biri olan lohusa döneminde kadınların rahat kıyafetler tercih etmesi gerekir. Süt salgısı ile hacimce büyüyen memeler, zamanla eski haline dönecek olan rahmin gebelik dönemindeki gibi durması ve sıklıkla emzirebilmek için düğmeli, rahat ve cilt dostu lohusa pijama ile tüm anneler lohusa döneminde ne giyeceğim diye düşünmez.

Emzirirken kolaylık ve uyurken de rahatlık sağlayan bu pijamalar doğumdan sonra giymek istenilen tek kıyafet olmakta.

Lohusalık Nedir?

Doğum yapan kadının, doğumdan sonraki 6 hafta boyunca yaşadığı fiziksel ve ruhsal değişimlerin bütününü oluşturan sürece lohusalık ya da lohusa dönemi denir. Çoğu oluşumun gebelik öncesi haline döndüğü bu süreçte rahmin zamanla gebelik döneminde artan hacmi küçülür, emziren anneler dışında süt salgısı azalır, hamilelikle artan hormonlar eski seviyelerine geri dönerler.

 

Annenin rahat olması gerektiği bu dönemde her açıdan huzur sağlanmalıdır. Lohusa döneminde psikolojik değişimler ve gerginliklerin görülmesi de olağandır. Doğum başlı başına anne için zorlu bir süreçtir ve bu süreçten geçen kadın ferahlamak isteyecektir. Lohusa kadınları rahatlatmak için birçok seçenek mevcuttur.

Yenilen ve içilen her şeye dikkat edilmesi gerekir. Kabızlık ve idrar yapmada sıkıntı yaşanabilen bu dönemde bol sıvı tüketilmelidir. Ayrıca süt salgısı için de zengin içerikli besinler alınmalıdır.

Lohusa Kadında Rahatlığın Önemi

Psikolojik değişiklik görülebileceğini belirttiğimiz annelerin rahat olması, huzursuzluk yaşamaması çok önemlidir. Vücudunda oluşan ağrılar ve değişiklikler nedeniyle stresli olan kadın, bebeği için ekstra olarak endişelenerek daha çok stres olur. Bu durumda beslenmeye dikkat edilmeli, rahat bir yatak tercih edilmelidir.

Ve en önemlisi bebeği kucağına almada, emzirmede sıkıntı yaşamayacağı bir giysi tercih edilmelidir. Giyerken sıkıntı yaratmayan ve emzirirken rahatlık sağlayan bu kıyafet ile ne giyeceğim derdine düşmeyen anneler daha rahat ve huzurlu olurlar.

Lohusa Pijama Nasıl Kullanılır?

Lohusa pijama, lohusa döneminde olan kadının her açıdan rahatlığını sağlamalıdır. Bu dönemlerde kadınlarda terleme artış gösterir. Bu terletmeyi arttırmayacak ve terin ıslaklığa neden olmasını engelleyecek; annede tahriş yapmayacak kumaş türünden üretilen önden düğmeli lohusa pijama, cildi saran, rahat hareket sağlayan harika bir giysi türüdür. Farklı bedenleri olan bu giysilerin çeşitli renk ve tarz seçenekleri de mevcuttur.

Lohusa Pijama Kullanmanın Faydaları

Yaşanan doğumdan sonra oldukça huzursuz bir durumda olan kadınlar için üretilen önden düğmeli pijama takımları ile konforu yakalamak çok kolay! Uyku sırasında hafiflik sağlayan bu pijamalar ile annenin bebeğini emzirmesi için kıyafet değişimine de gerek yok. Oldukça şık duran bu pijamalar ile evde rahatça gezinebilir. Kumaşı yönüyle terletmeyen, terlediğinizde teri emen, cilde pamuksu yumuşaklıkta temas eden pijama takımları ile deliksiz bir uyku sağlar.

Uykuda hareketlenmeler sırasında cilde rahatsızlık vermeyen kumaşı ile daha çok tercih edilen pijama takımları emzirirken de bebeğin cildine temas etmektedir. Bebek cildi için de olumsuz bir durum yoktur. Rahatlıkla kullanılabilecek olan bu pijama takımları lastikli seçenekleri ile çoğu bedene uyum sağlar. Salaş görünümle vücut hatları ve fazla kiloları da gizler.

Lohusa Kadına Hediye

Yeni doğan bebek ya da bebekler için ziyarete gidecek olanlar anne için ne alacaklarını düşünürler. Bu durumda pijama takımı almak doğru bir karardır. Sürekli terlediğinden dolayı kıyafet değişimi yapacak olan anne için en uygun hediye seçimi önden düğmeli pijama olacaktır. Anneye emzirirken düğmeler ile kolaylık sağlayan bu giysi oldukça rahattır. Birçok renkte olabilen ve dantelli, desenli olmak üzere birden fazla seçenek sunan ürünleriyle lohusa pijama takımları, hastane çantasının da olmazsa olmazlarındandır.

Lohusa Pijama Fiyatları

 Gebeliğin son aylarında alınıp mutlaka hastaneye giderken hamilelerin yanına aldığı bu kıyafet, birçok durumda hayat kurtarıyor. Bebek emzirmek için yalnızca bir-iki düğme açılması yeterli olarak bu kolaylığıyla daha cazip bir ürün olmakta. Çeşit çeşit kategorileriyle, maviden pembeye mordan turuncuya değişik renk seçenekleriyle her anne adayına göre tarzı bulunduran bu ürün yelpazesinde fiyatlar da değişiklik gösteriyor. Önden düğmeli lohusa pijama fiyatları diğer pijamalara göre daha yüksek fiyatlı olsa da yine de uygun seçenekler bulunuyor.