15 Haziran 2021

Onu unutmak için başkasıyla olmayın

Biten ilişkinin arkasından yapılan ayinsel arınma törenleri; ağla, sarhoş ol, başka birini bul!<br />
0 0

Terk edildiniz ve gururunuz kırıldı. Canınız yanıyor, çektiğiniz acıdan biran önce kurtulmak istiyorsunuz. Yapılan ilk hamle çoğu zaman, aşk acısını unutmak için “Çivi çiviyi söker” deyiminin de etkisiyle, başka bir ilişkiye başlamak oluyor. Yaşadığımız acı, kızgınlık ve kırgınlık hissini unutup, aklımızdakini silip atmak için bir başkasını buluyoruz. Ama kalbimiz hep biten ilişkide kalıyor. Yeni deneyimler ve yeni bir ilişki onu unutturur diye düşünüyor ve yanılıyoruz. Hayatımıza aldığımız kişiyi aldatmaktan daha da kötüsü kendimizi aldatmakta öteye gidemiyoruz.
Akla uygun hiç bir açıklaması olmamasına rağmen bu ilişkiyi sürdürüyoruz ki yeni ilişkide, eskisinin izlerini ve acılarını silelim. Bu yaptığımız bir temizlik işleminden başka bir şey değildir. Temizleyici niyetine başlıyoruz yeni bir ilişkiye dersek yalan olmaz. Temizleyelim derken içimizdeki sevgiyle yeni ilişkimizdeki insanın hayatını kirletip dağıtıyoruz. Umutlarını tuzla buz ediyor, ortalığı aynı bizim hayatımızdaki görüntüyü elde edene kadar bu ilişkiyi sürdürüyoruz. Yaptığımız hatalar ardı ardına devam ediyor.
Doğru olan; biten ilişkinin ardında kalan dağınıklığı temizlemesi için çağırılan temizlikçi olmamalı, kendi pisliğimizi kendimiz temizlemeyi öğrenmeliyiz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın