23 Nisan 2021

Organik Saç Boyası Nasıl Yapılır?

0 0

Kadınların bir hayli bakımlı olması ve güzelliklerine önem vermesi beraberinde de birçok sektöre kapıyı açmış durumda özellikle bayanların saçlarının güzelliğine ve rengine ne kadar büyük önem verdiğini düşünecek olursak elbette ki burada oldukça büyük bir pazar payı olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Her kadın saçlarının rengine önem verir bu nedenle de sık sık gerek rengiyle gerekse modeliyle oynar. Bu sıklıkla renk değiştirmelerde genellikle organik ürün kullanılmadığında saçlara uzun vadede zarar verir çünkü unutmamak gerekir ki saç boyaları kimyasaldır. Kimyasallar da gereğinden fazla kullanıldığı zaman saçlarınızda kırılma ve matlaşmalara neden olacaktır. Hatta daha ileri gidecek olursak saçlarınızda dökülmelere kadar gidecektir.

İşte bu nedenler doğrultusunda saç boyası seçerken organik olması oldukça önemlidir. Çünkü organik boyaların diğer boyalara göre birçok avantajı vardır. Organik boya dedik ancak bilmeyenler ve merak edenler için isterseniz organik saç boyası nedir biraz bilgilendirelim.

Organik Boya Nedir?

Organik boyalar içerisindeki amonyakların azaltıldığı boyalardır. Bununla beraber de aslında onlara tam organik boya dememiz doğru değildir. Çünkü içerisinde aynı zamanda renk açıcı maddeler de yer alıyor. Tam olarak organik boya denildiğinde bilmeniz gereken içerisinde amonyak ve de renk açıcı gibi ve de uzun ömür sağlaması için koruyucu maddelerin olmadığı ve parafin ile petrol ürünlerinin içermediği maddeler akla gelmesi gerekir.

Organik Boyanın Diğer Boyalardan Farkları

Organik olmayan boyaların etkisi daha uzun süredir. Çünkü onlar kendi aralarında bir rekabet içerisinde olduklarından dolayı hangisi daha çok kapatıyor ve uzun ömür gidiyorsa onun kaliteli olduğu düşünülür fakat aslında işin esası öyle değildir organik boyaların ömrü daha azdır ve geçicidirler. Ömrünün az olmasının en etkin nedeni içerisinde amonyak maddesinin olmamasıdır. Amonyak, boyanın saç içerisinden uçmamasını ve saçta hapis kalmasını sağlar. Organik boyalar cilde zarar vermez, kokusuzdur, saçlarınızı kurutup sertleştirmez. Evde hazırlayabileceğiniz organik saç boyası tarifleri için tıklayın.

 

Organik boyaları genellikle hamile bayanlar var cildi alerjik reaksiyon gösteren kişiler kullanır bununla beraber kemoterapi görmüş olan hastaların da kullanması uygundur. Organik olan boyalar genellikle on yıkama sonrasında akmaya başlar ve beyazlar çabuk çıkar bu nedenle de bayanların çoğu eskiden organik boyayı tercih etmese de son yıllarda buna doğru bir eğilim de yok değil.

*Bu makaledeki bilgiler “guzelliksirlarim.org” websitesinden derlenerek hazırlanmıştır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın