22 Mayıs 2022

Pilates Nedir?

0 0
3 min read
0 0

Pilates esnekliği arttırmak, kasları güçlendirmek ve vücudun genel sağlığını geri kazanması amacıyla geliştirilmiş Pilates minder üzerinde ya da novabazar.com sitesinden inceleyebileceğiniz pilates ürünleri kullanılarak yapılır. Sağlığa birçok yararının olmasının yanı sıra aynı zamanda vücudun duruşunun da düzenlemesini sağlar. Diğer sporlar gibi Herhangi bir yarış ya da rekabet içerisinde bulunmaz. Ayrıca yalnızca beden sağlığı için yararlı bir spor değildir. Pilates ruhsal sağlık açısından da birçok artısı vardır ve meditasyon olarak da yapılmaktadır.

 

Pilatesin Faydaları Nelerdir?

  • Pilates kişinin vücudunu daha iyi tanımasına yardımcı olur.
  • Pilates ürünleri ile yapılan hareketler kemikleri güçlendirir ve yaşlanmasını yavaşlatır. Bundan dolayı da fizik tedavi yöntemi olarak da adlandırılabilir.
  • Kas ve kemikte oluşan ağrıları onarıcı bir etkisi vardır.
  • Pilates ürünleri kullanılarak vücudun esnemesi ve açılması sağlanır. Bu sayede vücut olduğu yaştan daha dinç kalır.
  • Vücudun olması gerektiği gibi görünmesini sağlar ve kamburluk gibi duruş bozukluklarını önler.
  • Pilates ürünleri ile yapılan hareketler sayesinde rahat ve doğru nefes alınmaya başlanır.
  • Pilates ürünleri ile birbirinden farklı birçok hareket yapılmaktadır. Bu hareketler sayesinde günlük hareket düzeyinin gerçekleşmesi sağlanır. Bu sayede kalp ve damar hastalıklarının olabildiğince önüne geçilir.
  • Hamilelik dönemlerinde uzman eşliğinde yapılan pilates hareketleri doğumun rahat geçmesine büyük bir etkendir.

 

Pilates Ürünleri Nelerdir?

Pilates topları: Sırt hareketleri yaparken kullanılan ürünlerdir. Pilates ürünleri içerisinde iki adet top çeşidi vardır. Küçük pilates toplarının çapı 25 santim civarında iken büyük pilates topları 65 santim civarındadır.  Şişirilebilir özellikleri sayesinde ev içerisinde kolaylıkla kendisine yer bulabilir.

Pilates bandı: Pilates ürünleri içerisinde vücut esnetmek için kullanılan lastik banttır. Bel, sırt ve bacak bölgelerini gerektiği gibi çalıştırmaya yardımcı olur.

Pilates minderi: Pilates hareketleri içerisinde oturarak yapılan egzersizler de mevcuttur. Bazı bel ve sırt pozlarına girildiğinde yerle direkt temas kurulmadan rahat hareket edilebilmesini sağlar.

Pilates çemberi: Ayak ve bacak için uygulanan egzersizler için kullanılır.

Atlama ipi: Bacak ve Kol kaslarını çalıştırmaya yarayan iplerdir. Ortalama bir insan boyuna göre genel uzunluğu 3 metredir.

El yayı: Ortalama 20 santim uzunluğa sahip, kol kaslarını çalıştırmaya yardım eden egzersiz aletidir.

Twister: Pilates ürünleri içerisinde en eğlenceli alettir. Basen ve bel bölgelerindeki fazlalıklarının azalması ve şekillendirilmesi için kullanılır. Üzerine çıkılarak vücut sağa ve sola doğru döndürülür.

Dambıl: Omuz göğüs ve kol kaslarının çalıştırılması için kullanılır.

Siz de daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam istiyorsanız novabazar.com adresini ziyaret edin ve hemen fitness kondisyon ürünleri kategorisindeki pilates ürünleri için siparişinizi oluşturun. Attığınız hiçbir adım sizi yormasın.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın