20 Ocak 2022

Sabahlıklı Lohusa Pijama Takımı İle Lohusalık Süreci Daha Kolay

0 0
2 min read
0 0

SABAHLIKLI LOHUSA PİJAMA TAKIMI İLE LOHUSALIK SÜRECİ DAHA KOLAY

Sabahlıklı lohusa pijama modeli anneler için en rahat lohusa pijama takımlarındandır denilebilir. Doğumdan sonra hem bebeği ile zaman geçirirken, emzirirken hem de misafirler ziyaret için geldiğinde annenin rahat hissetmesini sağlar. Lohusa süreci bilindiği üzere bir kadının duygusal ve fiziksel anlamda direncinin düştüğü bir dönemdir. Kadın bu süreçte hem hastalıklara hem de duygusal yıpranmalara açıktır. Hastalık gibi durumları en aza indirgemek için annenin kendisine dikkat etmesi, düzenli ve sağlıklı beslenmesi, yeterince uyuması gerekir. Tabi ki giydiği tekstil ürünleri de en az yedikleri kadar önemlidir. Lohusa gecelik, lohusa pijama ve lohusa takımı seçiminde de beslenmesine gösterdiği titizlikle yaklaşmalıdır.

Sabahlıklı lohusa pijama modeli; lohusa gecelik ve lohusa pijama gibi giyim ürünleri arasından yoğun talep gören bir ürün modelidir. Emzirmeye başlayan anne bir yandan düzenli ve temiz hissederken diğer yandan bebeğini emzirirken rahat hissetmek ister. Sabahlıklı lohusa pijama modeli içerisinden kendine uygun ve pamuklu takım ile bebeğini rahat bir şekilde emzirirken rahat da hareket edebilmektedir.

Lohusa gecelik ve lohusa pijama kişiden kişiye değişen bir tercihtir. Kadınların bir kısmı lohusa gecelik modellerinden seçim yaparken kimileri de lohusa pijama takımını seçmektedir. Lohusa pijama takımı veya sabahlıklı lohusa pijama modeli anneye hareket özgürlüğü sunar öte yandan lohusa gecelik modeli ise açık olan yaralara temas sağlamadığı için enfeksiyon gibi durumların önüne geçer.

Aslında lohusalık süreci kısacası annenin kadın bedenine dönüşünün sağlandığı bir süreçtir ve hassas bir dönemdir. Anne bebeği ile kaliteli zaman geçirirken diğer yandan da kendi sağlığına özen göstermeli, düzenli uyumalı ve iyi beslenmelidir ki vücut bağışıklığını bir an önce toplayabilsin.

Ayrıca lohusalık sürecinde doktorunuza danışarak multivitamin takviyesi yapmanızda vücudunuzun kaybettiği sağlığını hızlı bir şekilde kazanmasında etkili olacaktır. İster lohusa ister hamile isterse de sadece bir kadın olsun bedeninize gereken önemi vermeli ve ne giydiğinizden ne içtiğinize kadar her konuda titiz davranmalısınız. Sağlıklı bir kadın, sağlıklı bir anne olmak sizin elinizde.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın