19 Mayıs 2022

Saç boyasının kalıcılığını artırmak için 5 ipucu

0 0
2 min read
Saçınızı boyatıyorsunuz ama kısa zamanda akıyor mu? İşte size bu sorunu ortadan kaldırıp boyanın saçınızda uzun süre kalmasını sağlayabilmeniz için birkaç ipucu...<br />
0 0

Saç boyama eylemi kimimiz için beyazları kapatmak kimimiz içinse olduğumuzdan daha farklı bir görünüm elde etmek için olmazsa olmaz. Her ne amaçla boya yapılırsa yapılsın, kalıcı olması herkesin en büyük derdi.

İşte, saç boyasının ömrünü uzatmak için 5 taktik…

– Profesyonel saç boyası’ İster kuaförde boyatın saçınızı isterseniz evde kendiniz boyayın, profesyonel saç boyası kullanmaya özen gösterin. Biraz daha fazla para verirsiniz ama boya saçınızda daha uzun süre kalacağı için buna değer!

– Saç bakımı’ Saçınızı boyatmadan bir hafta önce saçınıza derin saç bakımı uygulayın. Bu, saçınızın boyayı almasına ve saçlarınızın kimyasallardan korunmasına yardım eder.

– Birkaç gün saçı yıkamamak’ Ne kadar dayanabilirsiniz bilinmez ama boyatmadan en az üç gün önce ve boyattıktan sonra birkaç gün sonrasına kadar saçı yıkamamak, boyanın kalıcılığını artırır. Yağlı saçlar sizi rahatsız edebilir ama sonucun buna değdiğini göreceksiniz! Kafa derisindeki yağ, saçın boyayı almasına yardım ederken, boya sonrası yıkamadan beklemek ise saçın boyayı iyice emmesi için ona zaman tanımak anlamına gelir.

– Boyalı saçlar için şampuan’ Şampuan ve saç kremi seçerken bunların boyalı saçlar için özel olarak üretilenlerini seçin. Biraz fazla para ödemeniz gerekebilir ama buna değdiğini göreceksiniz!

– Gün aşırı şampuan’ Şampuan, boyanın saçınızdan akmasına yol açar. Dolayısıyla saçlarınızı gün aşırı şampuanlamamaya çalışın. Aynı zamanda duş alırken sıcak su kullanmamaya da özen gösterin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın