Saç dökülmesine karşı sarımsak formülü

Çoğu kadının problemi olan saç dökülmesine karşı birçok formül var, ama sarımsak bakımı en iyilerinden… Peki, sarımsağı saça nasıl uygulamak gerekir?

29 Haziran 2015 Pazartesi, 15:56

Sarımsak hem saçınıza parlaklık verir hem de saç köklerinizi güçlendirerek saç dökülmesini yavaşlatır.

3-4 diş sarımsağın kabuklarını ve üzerindeki ince zarı soyun. Sarımsakları bir kaşık yardımıyla kasede veya havanda ezebilirsiniz. Blender ya da havan yoksa keskin bir bıçakla sarımsakları ince ince dilimleyebilirsiniz. Ezilmiş sarımsakları ve sarımsak suyunu başka bir kaseye aldıktan sonra uygulamaya geçebilirsiniz.

Parmak uçlarınızı kasede gezdirip saç derinize hafifçe masaj yapmaya başlayın. Masajın etkili olabilmesi için saç derinize dairesel hareketler yapın. Sarımsağın tüm saç derinize eşit miktarda yayıldığından emin olduktan sonra plastik bir bone takabilirsiniz. Bu evinizin sarımsak kokmasını engelleyecektir.

Sarımsağı saç derinizde 1 saat bekletin. İlk yarım saatten sonra sarımsak suyu kurumaya başlayacaktır. Saç derinizi yumuşatmak için sarımsağı yıkamadan 1-2 çay kaşığı zeytinyağı kullanarak tekrar masaj yapın ve boneyi saçınıza yeniden takın. 3-4 saat saç derinizde kalmasını sağlayın.

Sarımsak ve zeytinyağını saçınızdan çıkarmak için ılık su ve şampuanla saçlarınızı yıkayın. Suyun sıcak olmamasına dikkat edin. Saç deriniz kuruyabilir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...