16 Mayıs 2022

Saç düzleştiriciler hakkında

0 0
2 min read
Saçlarımızın her zaman bakımlı görünmesi güzelliğimizi olumlu yönde etkiler.<br />
0 0

Fön, hem günlük hayatta hem de iş hayatında en çok tercih edilen saç modelidir. Günün yoğunluğunda koştururken kuaföre gidip fön çektirmeye vaktimiz kalmayabiliyor. Saç düzleştiriciler ile sabah evden çıkmadan önce 15 dakikada saçlarınıza fönlenmiş gibi şekil verebilirsiniz. Saç düzleştirici makineler hayatımızı kolaylaştırdığı gibi saçlarımızın bakımını zorlaştırabilir. Bu konuda saç düzleştirme makinesi alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var.
PLAKASI SERAMİK OLMALI
Öncelikle, saç düzleştiricide bulunan plakanın seramik olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Seramik plakalı olanlar saçlarınızı daha az yıpratır. Uçları kırık kırık saçlara sahip olmayı kimse istemez değil mi? Plaka için farklı türde bir madde kullanıldıysa tercih etmemenizi öneririz.
TERMOMETRESİ OLMALI
Saç düzleştiricinin ısı termometresi olması gerekir. Çünkü saç yoğunlunuza bağlı olarak ısı derecesini yükseltmeniz ya da azaltmanız gerekebilir. İnce telli saçlara sahipseniz 200 derece ısınmış saç düzleştirici saçlarınızın uçlarını kıracaktır. Bu yüzden her saç yoğunluğuna özel ısı ayarı olması gerekir.
Saç düzleştiricilerden bu kadar keyifli bahsederken melek etiketi yapıştırıyoruz. Elbette ki bu makineler de saçlarınıza fönün verdiği kadar zarar verecektir. Zararı minimum seviyeye indirmek için bazı önlemler alabilirsiniz.
Her gün saç düzleştirici kullanmayın. Saçlarınız nemini kaybeder, dökülebilir ve kırılabilir.
Saçlarınızı bitkisel maskelerle, aktarlardan alabileceğiniz zeytinyağı, badem yağından oluşan karışımlarla besleyin.
“EN PAHALI OLAN EN İYİSİ” DÜŞÜNCESİ YANLIŞ
Piyasada oldukça fazla sayıda saç düzleştirici markası var. Farklı fiyatlardan satışa sunuluyor. “En pahalı olan en iyidir” düşüncesi saç düzleştiriciler için doğru değil. Yukarda yazılmış özelliklere sahip saç düzleştiriciyi güvenle kullanabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın