17 Ocak 2022

Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

0 0
2 min read
0 0

Saç ekimi operasyonları, genelde saçın belirli bir bölümünde ya da tamamen dökülme sonucu oluşan görüntüden memnun olmayan hastalar için uygulanmaktadır. Böylece saç döküntüsüne maruz kalan kişiler de kesin tedavi olarak bilinen saç ekim işlemine başvurmaktadırlar. Hastaların merak ettiği bir konu olan ekim tekniklerinde işlemin başarısı, iyileşme süreci ve operasyonun adımları da oldukça önemli bir faktör durumuna gelmektedir. Saç ekimi teknikleri ise ülkemizde iki şekilde uygulanır. Teknolojinin de ilerlemesi ile ameliyatsız şekilde gerçekleştirilen FUE tekniği ve cerrahi operasyon sonucu gerçekleştirilen FUT tekniğidir.

FUE tekniğinde yapılan ekim işlemi operasyonunda özel iğneler bulunan cihaz ile genel olarak enseden ve kulak arkası bölgeden alınan saçların kökleri, saç döküntüsü yaşayan bölgeye ekilmektedir. Cihaz iğnelerinin oldukça küçük olması sayesinde herhangi bir iz bırakmayan bu yöntemde ayrıca iyileşme süreci bir hafta kadar sürmektedir. En çok kullanılan yöntem olan FUE saç ekim tekniği öncesinde anestezi uygulanmaktadır ve böylece hasta hiçbir ağrı ya da acı hissi duymaz. Aynı zamanda milimetrelik iğnelere sahip olan araçla yapıldığı için ameliyat izi de söz konusu değildir.

FUT tekniğinde yapılan ekim işlemi operasyonunda ise diğer tekniğe kıyasla ense ya da iki kulak arasından cerrahi yöntemler ile tek tek alınan kıl kökleri, dökülme yaşanan bölgeye ekilmektedir. FUE yöntemine göre daha zahmetli ve zor bir işlem olan bu yöntem aynı zamanda deri nakli ile de yapılmaktadır. Bunun yanında FUE yöntemine göre daha uzun bir iyileşme sürecine sahiptir ve saçların ayrıştırılması nedeni ile saç kayıpları da meydana gelebilir. FUE tekniğinde olduğu dökülme yaşanan bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak birçok seans sonrası iyileşme süreci başlamaktadır. Daha ekim hakkındaki bilgiyi FBM Saç Ekimi bölümünde bulabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın