25 Ekim 2021

Saç Ekimi Yılda 60 Bin Turist Çekiyor

0 0
2 min read
0 0

Türkiye’de son yıllarda saç ekimi işlemine büyük bir ilgi var. Dünyanın onlarca ülkesinden her yıl 60 bine yakın turist, bu işlemi yaptırmak için Türkiye’ye geliyor. Dolayısıyla saç ekim Türkiye için önemli bir kazanç kapısına da dönüştü. Ülkeye ciddi oranda bir gelir sağlayan saç ekiminin başlı başına bir sektöre dönüşmesi de gündemde! Saç ektirmek isteyenler artık hiç tereddüt etmeden rotasını ülkemize çeviriyor. Hem ülkemizi gezen hem de saç ekimini yaptıran turistler gayet memnun ayrılıyor.

Avrupa’dan Daha Ekonomik Fiyatlar

Türkiye’ye olan bu ilginin elbette birkaç farklı nedeni bulunuyor. Örneğin saç ekim Türkiye için daha uygun fiyatlar anlamına geliyor. Avrupa ülkelerinde geçerli olan fiyatlar ile kıyaslandığında, ülkemizde bu işlemden faydalanmak için çok daha düşük bir meblağ ayırmak yeterli olabiliyor. Dolayısıyla Avrupa ülkelerinde yaşayanlar dahi kendi ülkesinde değil, Türkiye’de bu işlemi yaptırmayı tercih ediyor.

Bununla birlikte başarı oranlarının da yüksek olmasını gözden kaçırmamak lazım! Çünkü saç ekimi Türkiye dendiğinde son derece başarılı olan işlemler anlamına geliyor. Özellikle Orta Doğu ülkelerinden büyük bir talep olduğunu söyleyebiliriz. Bu ülkelerde yapılan işlemlere nazaran, ülkemizde gerçekleştirilen saç ekiminde beklentilerin çok daha fazla karşılandığını da söyleyebiliriz.

Büyük Kentler Daha Fazla İlgi Görüyor

Rotasını ülkemize çevirenler 3 büyük kent olan Ankara, İzmir ve İstanbul’u tercih ediyor. Aynı zamanda bu kentleri gezmek istemeleri, bunda önemli bir etken oluyor. Çünkü işlemi yaptırdıktan sonra kalan zamanlarını gezmek için ayıran turistler, bu kentlerde daha fazla tarihi ya da turistik alan seçeneği ile karşılaşıyor. Dolayısıyla büyük kentlerin turistler için daha cazip bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Yapılan araştırmalarda turistlerin Türkiye’ye gelmeden önce bir araştırma yaptıkları ve klinik seçimlerini de bu araştırma neticesinde belirlediklerini ortaya koyuyor. Saç ekimi yapılabilen bölgeler üzerinde bir araştırma yapanlar tercihini deneyimli kliniklerden yana kullanıyor. Bu noktada www.songulalci.com gibi saç ekiminde tecrübeli olan ve aynı zamanda FUE gibi en yeni teknikleri başarılı bir şekilde uygulayan adreslerin, turistler tarafından da daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın