Sağlam bir dostluğun 5 kanıtı

Sağlam dostlukların bazı olmazsa olmazları vardır. İşte bu ince noktalar sizin ilişkinizde varsa bu dostluk sağlam kurulmuş demektir.

11 Kasım 2015 Çarşamba, 22:14

Son dönemlerde “Nerede o eski dostluklar” lafını sıkça duyar olduk. Eski dostlulara öykünmeler, annelerden dinlenen dostluk anıları… Siz de son dönem dostluklarından şikayetçiyseniz kendi dostluklarınıza dönüp bir bakın. Belli başlı bazı kıstaslar sizin ilişkinizde varsa sağlam dostluklar kurmuşsunuz demektir.

İşte sağlam dostlukların olmazsa olmazları’

– Para’ Dostluğun belki de en temel yanı kapital yani para. Eğer dostum dediğiniz kişi ile buluşmaya giderken yanımda yeterli para yok ama nasılsa dostum yanımda O halleder diyebiliyorsanız bu ilişki güvenli ve sağlamdır.- Aranmak’ Dostluk emek ister. Uzaktan uzağa selam verip arayıp sorulmayan ilişki dostluktan çok aynı ortamda olmanın getirdiği mecburiyet hissidir.- Kötü günde yanında olmak’ İşte en önemli kıstaslardan biri daha. Dostum dediğiniz kişi kayıtsız şartsız kötü gününüzde yanınızda olandır. Her şeye rağmen şartlarını zorlayıp yanınızda olan…- Aynı şeye sevinip üzülebilmek’ Sizin yalnızca kişisel değil toplumsal olaylar karşısında hissettiğiniz üzüntüyü O kişininde hissetmesi bu ilişkinin sağlam bir dostluk olduğunun kanıtıdır.- Özlemek’ İşte anahtar kelimelerden biri daha. Eğer dostum dediğiniz kişi fiziken sizden uzaktaysa O’nu özlüyor olmak gerçekten güçlü bağlarla bağlı olduğunuzun işaretidir. Yoksa “Gözden ırak olan gönülden de ırak olur” deyiminde olduğu gibi araya mesafe girince özlem olmazsa o ilişki gerçek dostluğa evrilememiş demektir.
Kadinvekadin.net özel haberidir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...