21 Nisan 2021

Sahte güneş gözlüklerine dikkat

Güneş gözlüklerinde mutlaka olması gereken UV filtresi kalitesiz güneş gözlüklerinde bulunmadığından gözün retina tabakasına zarar veriyor.<br />
0 0

Yazın, özellikle plajlarda ve araç kullanırken tercih edilen güneş gözlüklerinin, oluşan aşırı ışığı süzerek gözlerimizi iletmesi neticesinde gözlerimize faydası olduğu bir gerçektir. Ancak bu gerçek sadece gerekli kalitede gözlük camı ile donatılan gözlüklerde geçerlidir. Bilinen ve ilgili makamlardan onaylanan güneş gözlüklerini kullanmanın herhangi bir zararı yoktur. Ancak pazar, işportacı ve kalitesiz ürünler satan mağazalardan alınan kalitesiz güneş gözlüklerinin zararları ciddi boyutlarda. Göz Doktoru Ayşegül Demir Penbe kalitesiz güneş gözlüklerinin göze ne gibi zararlar verdiğini anlattı.

UV filtreli olmasına dikkat edin

UV filtre, temelde güneşten gelen Ultraviole dediğimiz, gözle görülmeyen ve UV olarak kısaltılan ışınları engellemeye yarar. Göz Doktoru Ayegül Demir Penbe, ” Kalitesiz güneş gözlüklerinde UV filtresi bulunmamaktadır. Güneş ışığının bir kısmı direkt göze geldiğinden retina tabakasında birtakım bozulmalara yol açabilir” dedi.

Kalitesiz güneş gözlükleri göze ne gibi zararlar verir İZLE’

Kadinvekadin.net özel haberidir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın