13 Mayıs 2021

Sebzeli pizza tarifi

0 0

İşte size bu kez hem tadı çok hafif olan hem de çok lezzetli bir pizza tarifi veriyor olacağız. Bu tarifte aslında siz en çok sevdiğiniz sebzeleri kullanabilirsiniz. Bizler sadece en sevdiğiniz sebzeleri nasıl pizza haline getirebileceğinize aktarıyor olacağız. Sonrası ise sizin marifetli ellerinize kalmış olacaktır. O halde gelin öncelikli olarak pizza tarifimize başlayalım.

Malzemeler

Salçalı sos

Hamur

Baharatlar

Ispanak

Sivri biber

Kabak

Brokoli

Karnabahar

Kaşar peyniri

Mantar

Yapılışı:

Sebzeli pizza tarifimizde bizler genel olarak bu sebzeleri verdik ama sisler isterseniz farklı sebzelerde kullanabilirsiniz. Aklınıza gelen hemen hemen her sebzeyi kullanabilirsiniz. Ufak ufak doğrayıp a da türüne göre rende yaparak kullanabileceğiniz bu sebzeler sizlere harika ve sağlıklı bir pizza tarifi verdirmiş olacak. Peki, nasıl yapıyor olacağız adım adım bakalım.

Öncelikle hamurunuzu açınız. Biraz kalın açmanızda fayda var. Sebzeleri muhtemelen bol kullanıyor olacağınız için hamuru çok ince tutmayınız. Daha sonrasında ise salçalı sosu sürünüz ve güzelce yediriniz. Sonrasında ise kullanacağınız sebzeleri ufak ufak ya da rendeleyerek hamurun üzerine elit dağıtınız. Eğer bol çeşit yapacaksanız her sebze çeşidinden az az koyarak farklı tatlara da açık olunur. Çok sert sebze kullanacaksanız hafif haşlayarak da kullanabilirsiniz.

Daha sonrasında ise kolayca kaşar peyniri tüm malzemelerin üzerinde gezdireceksiniz. Peynirini bol tutmanızı öneririz çünkü sebzeler ile kaşar peynir çok hoş bir tat oluşturacaktır. Kaşar peyniriniz iyice eriyip üzeri kızarana kadar devam edin ve daha sonrasında sebzeli pizzanızı afiyet ile servis yapabilirsiniz. Dilerseniz içlerine tadını çok bozmayacak şekilde sucuk da koyabilirsiniz. Bu pizza tarifi genellikle çocuklarınız için çok besleyici olacaktır. Hem onlar afiyetle yiyecek hem de sizler çok keyif alarak sunum yapmış olacaksınız. Onların her seferinde keyifle yemesi sizlere de güç verecek ve daha mutlu olmanızı sağlıyor olacaktır. Sizlerde sık sık sebzeli pizza tarifini deneyebilir ama her mevsim hava koşullarına uygun sebzeleri alarak denemelisiniz. Aksi takdirde pek de besleyici ve özellik verecek bir yemek olmayacaktır. Güzel sunumlarınız eşliğinde çocuklarınız bayılacaktır. Şimdiden afiyet olsun.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın