Şeffaf Etiketler

23 Şubat 2016 Salı, 00:52

Şeffaf yapısından dolayı yapıştırıldığı yüzeyin aynı zamanda görünebilir olmasını sağlayan etikettir. Plastik etiketler sınıfındandır. Diğer plastik etiketlerde olduğu gibi şeffaf pp etiket de dış etmenlerle temasa geçtiğinde dayanıklılık göstermekte, ısı, ışık, nem, rutubet, gibi faktörlere maruz kaldığında yapısını ve özelliklerini uzun süre koruyabilmektedir.  Mekanik etkilere ve sürtünmeye olan dayanıklılığından dolayı kullanıldığı ürünü koruyucu niteliğe sahiptir. Şeffaflığı nedeniyle barkod yazıcı makineler tarafından görülmemektedirler. Bu yüzden baskı alınabilmesi için ilk olarak kılavuz baskıya tabi tutulmalıdır.

Plastik etiket
Dayanıklılığı nedeniyle tercih edilen etiketlerden olan plastik etiket, bu özelliğinden dolayı dış mekânlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.  Maruz kaldığı hava koşullarına karşı uzun süre direnç gösterebilecektir. Yüksek ısıya ve kimyasallara karşı bozulma göstermez. Petrol ve benzin gibi yakıtlarla etkileşimde bulunduğunda Yapısı bozulmaz. Kâğıt bazlı etiketlerden daha yüksek maliyete sahiptir.

Non Wowen Etiket
Ağırlıklı olarak Hazır Giyim sektöründe tercih edilebilen Non Wowen etiket, kıyafetlerin üzerinde marka bilgisi, kumaş cinsi, beden gibi özellikleri taşımaya yaramaktadır. Örgüsüz kumaştan elde edilmektedir. Termal transfer özelliğine sahip barkod yazıcılar tarafından baskı alınabilen Non wowen etiket için resin ribon kullanılabilir.

PP Polipropilen
Üretimi yapıldıktan sonra zaman içerisinde kaçınılmaz olarak kalite kaybı yaşayan etiketlerin  dayanıklılık süresinin uzatılması,  gerginliğinin ve sağlam görüntüsünün daha uzun süre korunması amacıyla kullanılan malzemedir. Pek çok ev eşyasında, kozmetik ve reklamcılık gibi sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Üzerine uygulanan baskı oldukça kaliteli sonuçlar vermektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...