8 Mart 2021

Ses dalgalarıyla gençleşin

0 0

Yılların ilerlemesiyle cildiniz eski formunu kaybetmeye başlıyor. Yüz ve dekolte bölgesindeki kırışıklıklar ve sarkmalar yaşınızı ele veriyor. Gelişen teknolojiyle birlikte anestezi gerektirmeyen operasyonlarla artık daha genç görünmek mümkün. Ses dalgaları da bunlardan bir tanesi. Uzman Dr. Eylem Acar,  Ses Ötesi Tedavi HIFU olarak tanımlanan Ultraskin yöntemiyle cildin genç kalmasını sağlayan kolajen üretiminin tetiklenerek daha genç bir cilde kavuşturulabileceğini söyledi.

Ameliyata gerek kalmadan sadece ses dalgalarıyla daha genç bir cilde sahip olabileceğinizi biliyor musunuz?

Ultraskin yönteminde ses dalgaları kullanılarak cildin alt katmanlarındaki kolajen üretimi tetiklenerek ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi sağlanıyor. Bu yöntem hakkında bilgi veren Dermatolog Dr. Eylem Acar, gelişen teknolojiyle ses dalgalarının gençleşmeyi ve güzelleşmeyi mümkün kıldığını söyledi.

Kolajen üretimini artıran teknoloji

Cilde esnekliğinin ve kalitesinin yıllar içinde bozulduğunu söyleyen Uzm. Dr. Acar, Ultraskin yönteminin, ses dalgalarıyla ısı enerjisi oluşturarak istenilen doku derinliğine odaklanabilmeyi sağladığını vurguladı. Bu sayede cildin üst tabakasına zarar vermeden deri altındaki bağ dokusunda kolajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturduklarına dikkat çeken Uzm. Dr. Acar, cilt yüzeyinin etkilenmediği bu işlemin yüz, boyun ve dekolte bölgesinde uygulanabildiğini belirtti. Uzm. Dr. Acar, cilt altında taşıyıcı bağ dokusunun bulunduğu derinliğe ulaşan ses dalgalarıyla, yeni kolajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisinin meydana geldiğini ve zaman içinde cerrahi bir operasyon geçirmeden yüz germe etkisinin elde edildiğini söyledi.

Tek seansta çözüm

Bu tedavinin hemen sonuç verdiğini vurgulayan Uzm. Dr. Acar, uygulama sonrası ilk andan itibaren başlayan etkinin her geçen gün daha da belirginleştiğini belirtti.  30- 60 dakika arasında değişen bu tek seanslık uygulamanın ciltte kolajen üretimini uyardığı için uzun süreli kalıcı sonuçlar verdiğini ifade eden Uzm. Dr. Acar, tedavinin en erken 6 ay en geç ise 2 yıl içerisinde tekrarlanması gerektiğini belirtti.

Ağrısız gelen güzellik

Uygulama sırasında hastaların hissettikleri acıyı genelde ‘iğne batması’ ya da ‘elektriklenme’ olarak tanımladıklarını da sözlerine ekleyen Uzm. Dr. Acar, “Özel odaklama ultrasona sahip cihazlarla anesteziye ihtiyaç olmadan uygulama yapılabilir. Tedavi ağrısız olup kişinin sosyal yaşamını etkilemeyecek bir tedavidir. Sonrasında ciltte yanık, leke, herhangi bir yan etki oluşmaz. Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir” dedi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın