5 Mart 2021

Sezonun yeni trendi: Blazer yelekler

Mevsimlerin değişmesi ile birlikte her geçen gün hayatımıza yeni trendler giriyor. Bu sezon yükselişte olan blazer yelekler, sonbaharın vazgeçilmez trendlerinden biri olacak gibi görünüyor.<br />
0 0

Birçok post modern kadının gardırobunu süsleyen blazer yelekler, özellikle ara mevsimlerin kurtarıcılarındandır. Çünkü güneşli başlayıp yağmurlu biten günlerde ‘Ne giyeceğim?’ diye düşünürken blazer yelekler, hem serin havalarda üşümemenizi sağlar, hem de tarzınızı keskin bir şekilde ortaya koymanıza yardımcı olur.

Kolsuz blazer ya da tuxedo yelek olarak da adlandırılan bu parça, erkeksi giyim eğiliminin devam etmesiyle birlikte moda oldu.

Son dönemde gerek sokak stilinde, gerekse de ünlü stil bloggerlarında görülen bu parçanın, giyene hem maskulen hem de feminen bir hava verdiğini belirtmemiz gerekir.

Blazer yelekler, özellikle ofis stilinde ceket giymekten sıkılanlar için yeni bir soluk. İş kadınına spontane bir görünüm kazandıran elbise tipi daha uzun, beyaz ya da siyah kolsuz blazerları, kısa elbiseler ile kombinlenerek davetlerde ve özel toplantılarda rahatlıkla kullanılabilirsiniz. Havanın durumuna göre kolsuz blazer seçiminizi kalın ya da ince kumaştan yapmanız size kolaylık sağlayacaktır.

Kolsuz blazerınızı desenli pantolonlar ile kombinlenerek farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Bu kombini oluştururken değişik renkleri tercih ederek tarzınızın spor, vamp ya da feminen olmasını sağlayabilirsiniz. 

Sezonun en büyük trendlerinden biri olan düz renkli kolsuz blazerı kot pantolon üzerine giymek, olduğunuzdan daha ince görünmenizi sağlayarak, size hem rahat hem de şık bir görünüm katacaktır. Altına tercih edeceğiniz ayakkabı ile şık ve spor görünüm arasında bir algı yaratabilirsiniz. Şu an moda olan sadece klasik tuxedo yelekler değil elbette. Sezonun trendleri arasında saçaklı yelekler de mevcut. Bu tarz bir yelek tercihi bohem bir hava yakalamanızı sağlayacaktır.
 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın