21 Ocak 2021

Silva metoduyla kendini yeniden keşfet

Silva Metodu hayatın her alanında kişiye rehberlik eden yardımcı çözümleriyle dikkat çekiyor.<br />
0 0

Nerelerde Kullanılır?
Sağlık’ Stresi, kaygı ve anksiyeteyi, kötü alışkanlıkları, ağrı ve acıyı, korkuyu azaltır. Kişinin kendi bağışıklık sistemini güçlendirerek tüm stres kaynaklı sağlık sorunlarını ortadan kaldırmasını sağlar. Dolayısıyla enerji seviyesi yükselir.
Eğitim’ Belleği güçlendirir, ders çalışma süresini kısaltır, sınav kaygısını azaltır, okuma, anlama, dinleme, ders çalışma ve sınavda başarılı olma becerilerini artırır. Dolayısıyla sonuç, gelişmiş bir özgüven ve iyi notlardır.İlişkiler’ Negatif etkilerle ve negatif insanlarla baş edilmesini sağlar. Aşk yaşamını canlandırır, ilişkileri güçlendirir. Kişinin eşsiz özellikleriniz keşfetmesini sağlayarak özgüveninin artmasını sağlar.İş Yaşamı’ Verimliliği, yatıcılığı, satışı ve kazancı artırır. Hedeflere ulaşmayı sağlar. Problem çözümünde alternatifleri çoğaltır. Çalışan iletişimini, sadakat ve sorumluluk duygusunu güçlendirir. Kazaları azaltır, iş gücü kaybını önler, hastalık izinlerini ve dolayısıyla sağlık harcamalarını azaltır.
Spor’ Başarıya yönelen zihinsel bir keskinlikle, “Başarı bölgesinde” olma öğrenilir. Olumsuz düşünce ve imgelerden kurtularak, kişi kendini başarırken imgeler, başaramadıklarını yüreklilikle kabul eder, başarı yolunda devam etmeyi öğrenilir.
Etkili olduğu alanlar
* Aşırı yemek, içki, sigara gibi bağımlılıklardan kurtulmak* Ağrılar, uykusuzluk gibi stres kaynaklı sağlık sorunlarından kurtulmak* Kaygılardan kurtularak özgüven geliştirmek,* Hedeflere ulaşmak,* Motivasyonu artırmak,* Yaşama daha olumlu bakmak,* Sporda daha iyi verim almak,* Yıkıcı duygu ve davranış kalıplarından kurtulmak.
Zihin Kontrolü Nasıl uygulanıyor?
Bir zihin kontrol metodu olan Silva Metodu’nda katılımcılar oto-hipnozu öğreniyor. Silva Metodu ile hipnoz arasındaki en belirgin fark, hipnozda kişinin mutlaka bir başkasına ihtiyaç duyması ve algıladığı gerçeğin objektif mi, sübjektif mi olduğunu bilememesi olarak tanımlanıyor. Silva Metodu’nda ise Zihin Kontrolünü uygulayan kişi bilinçli olarak zihinsel egzersizler yapıyor ve bunu kendi kendine başarırken bir başkasına ihtiyaç duymuyor yani bir oto-koşullandırma yöntemi.
Silva Metodu’nda 16 zihin egzersizi 22 saatlik bir eğitimde öğretiliyor. Eğitimi alan kişi, beynin yaydığı elektrik dalgalarını veya frekanslarını yavaşlatmayı öğreniyor. Böylece daha yüksek frekansta beta dalgaları yayan sol beynin etkinliği yavaşlatılarak, sakinleştirici alfa dalgaları devreye giriyor.
Eğitimin sonunda stresle başa çıkılabilir, günlük sorunları kolayca çözümleyebilir hale gelen kişinin sezgileri de gelişiyor. İlk dört egzersizle katılımcılar ilk olarak, beyin dalgalarını yavaşlatarak alfa seviyesine girmeyi ve bu seviyede uyumadan, bilinçli kalarak beynin sağ yarımküresinde işlevsel olmayı öğreniyorlar. Böylece beden ve zihin rahatlıyor ve stres kontrolü sağlanıyor.
Silva Metodu eğitimi sonucunda kişiler;
* Birkaç saniye içinde tamamen rahatlamayı,* Hayatlarını kendi kontrolleri altına almayı,* Kısıtlayıcı inançlarını tanımayı ve bunları değiştirmeyi,* Arzu ettikleri sonuçları elde etmeyi,* Hedeflerine daha kolay ulaşmayı,* Zihinsel kapasitelerini artırmayı,* Belleklerini güçlendirmeyi,* Sorunlarına gerçek ve yenilikçi çözümler getirmeyi,* Kişisel iyileştirme güçlerini keşfederek tüm stres kaynaklı sağlık sorunlarından kurtulmayı,* Yaratıcılık becerilerini artırmayı,* Fiziksel yetenek ve sezgilerini geliştirmeyi,* Zamanlarını doğru kullanmayı,* Sınav stresini yenmeyi ve sınavlarda daha başarılı olmayı,* Sigara, alkol, fazla yeme, kaygılı, endişeli ve sorun odaklılık gibi istenmeyen alışkanlıklarından kurtulmayı,* Daha olumlu bireyler haline gelmeyi uygulamalı olarak öğreniyorlar.
Silva metodunu öğrenmek için kitap ve eğitimler
Metodun Türkiye’de eğitmenliğini Edis İnsan Kaynakları Danışmanlığı ve Eğitim’in kurucusu Ayşen Edis yapıyor. Ayrıca, metodu anlatan, Jose Silva ve Philip Miele tarafından hazırlanan ve bir süre önce ülkemizde de yayınlanan “Silva Zihin Kontrol Metodu” adlı bir kitap da bulunuyor.
“Silva Metodu™ ile Odaklı Düşünme” Semineri’nin ücretsiz tanıtım konferansları dönemsel olarak gerçekleştiriliyor. İki gün süren eğitim programları ise iki ayda bir İstanbul’da ve talebe bağlı olarak diğer şehirlerde gerçekleştiriliyor. Tanıtım konferansları ve eğitimlerin duyuruları www.edisdanismanlik.com sitesinden yapılıyor.
Eğitim takvimi bu ay İzmir’de devam ediyor. “Silva Metodu™ ile Odaklı Düşünme” Semineri 15-16-17 Nisan’da İzmir Palas Oteli’nde gerçekleştirilecek.
Mayıs ayında ise “Beyinden Bilince Yolculuk Festivali” kapsamında 13 Mayıs Cuma günü 19.00-20.00 saatleri arasında İstanbul’da İTÜ Maçka Sosyal Tesisleri’nde ücretsiz bilgilendirme semineri yapılacak.
İstanbul eğitimleri ise 27-28-29 Mayıs ve 24-25-26 Haziran’da Dedeman Oteli, Gayrettepe olacak.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın