22 Mayıs 2022

Sosyal Medya Eğitimi

0 0
2 min read
0 0

Sosyal Medya Eğitimi, sosyal medya stratejileri, iletişim süreçleri, pazarlama yöntemleri ve güncel sosyal medya araçlarına dair kapsamlı bilgi sunan uygulamalı bir programdır. Eğitimin amacı, sosyal medya iletişim yöntemlerini yakından tanıyan ve etkili biçimde kullanabilen pazarlama profesyonelleri yetiştirmektir. Sosyal Medya Eğitimi konusunda temel amaç; sizlere Sosyal medya ile ilgili tüm bilgileri aktararak, sosyal medya hakkındaki temel süreçleri ve uygulamaları ayrıntılı bir şekilde öğrenmenizi sağlayıp, hayata geçirmenize ve etkin bir şekilde kullanmanıza yardımcı olmaktır.

 

 

Bu eğitimin hedef kitlesini, yeni başlayanlar, bu dalları merak edenler, yeni iş arayışı içerisinde olup, kendine yeni alan belirleyenler, benzer işlerde görev alanlar ile birlikte bilgilerini tam profesyonel seviyeye çıkarmak isteyenler, benzeri işlerde çalışıp, eğitim sonrası kazancını ve kariyerini yükseltmek isteyenler oluşturmaktadır.

Her kullanıcının paylaşım yapabileceği platformlarda markaya farklılığı getirecek Sosyal Medya Uzmanlığı online eğitim dahi olsa değişimin bir başlangıcı. Facebook, Twitter, YouTube, LinkedIn ve diğer sosyal medya platformlarını nasıl etkin kullanacağınızı ve konuşulan değil konuşturan markaya nasıl adım atacağınızı bu eğitimle öğrenebilmek mümkün.

Sosyal Medya Eğitimi, bireylere sosyal medya alanında teorik bilgi sunarken yetenek ve beceri kazandırma amacını da taşımaktadır. Sosyal medya eğitimi bütünsel bir sosyal medya stratejisi oluşturmayı, marka için optimum fayda sağlayacak verileri anlamlandırıp raporlamayı, kullanıcılar ile etkin bir iletişim kurmayı, sosyal medya yazarlığını ve yaratıcı içerik üretimini öğretmeyi amaçlar.

Sosyal Medya Eğitimi teorik ve pratiği bir arada sunan içeriği ile öğrencilerine geleneksel pazarlama iletişimi ilkelerini ve dijital pazarlama dünyasının gerekliliklerini öğreterek; sosyal medyaya nasıl bakmaları gerektiğini gösteriyor. Kişi ve personeller için özel olarak hazırlanan ücretsiz sosyal medya eğitimi teorik ve pratik dersler ile kişilere bilgi ve beceri kazandırma amacına dayanır. Örnekler üzerinden açıklamalar ve projeler ile desteklenen dersler pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi ve sosyal medya yönetimleri ile devam eder.

Üniversitenin mezunlarının, çalışanlarının ve toplumun her kesimindeki birey ve kurumların öğrenim imkânlarından yararlanabilmeleri için, ihtiyaç duyulan alanlara öncelik vererek, eğitim ve öğretim programları, kurs, seminer ve sertifika programları sağlayan İstanbul Business School başarılı eğitmen kadrosuyla kariyer duvarınıza bir tuğla daha eklemeyi hedefliyor.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın