16 Mayıs 2022

Sufle Yapımında nelere dikkat edilir

0 0
2 min read
0 0

Sufle yapımı, dışarıdan bakıldığında oldukça karmaşık gelmesine rağmen, size yardımcı olacak bir tarifiniz veya önemli noktaları vurgulayan bir rehberiniz varsa oldukça kolay olan bir uğraş. Bu yazımızda, sufle yapımı konuda dikkat edilmesi gerekenleri sıralayacak, özellikle de yeni başlayanlar için bazı önemli tavsiyelerde bulunacağız.

Sufle yapımı öncesi alınan malzemelerimiz taze ve kaliteli olmalı, güvendiğimiz marketlerden, alışveriş merkezlerinden satın alınmalıdır. Elbette ki hiçbirimiz,uğraş vereceğimiz ve güzel olmasını umduğumuz bir yiyeceğin bir malzemenin kalitesizliği yüzünden lezzetini kaybetmesini, yenemeyecek durumda olmasını istemez. Sufletarifi.net sitesinden aldığımız bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Sufle yaparken ise bütün malzemeler elimizin altında olmalı, bunları aradığımız esnada pişme süresini kaçırmamalı, pişen veya ısınan şeylerin sıcaklıklarını iyi ayarlayabilmeliyiz. Özellikle suflenin temel maddeleri olan yumurta, süt, un ve şekerin kolayca ulaşılabilecek yerlerde olması hem bize zaman kazandıracak, hem de neyin nerede olduğunu aramamıza engel olacağı paniğe kapılmamamızı sağlayacaktır. Unutmayalım, sufle yapıyoruz ve çok keyifli, severek yapmamız gereken bir uğraş. Bunu stres kaynağı haline dönüştürmeye, “iyi olacak mı” diyerek kendimizi fazladan baskı altına sokmamıza hiç gerek yok.

Önceden ısısı ayarlanmış fırın suflenin pişme süresi konusunda bize daha fazla zaman kazandıracak, hem de tadını ve kıvamını doruk noktasına getirecektir. Önceden pişirilip dondurulmuş, önümüze bu şekilde sunulan pizza için bile fırını önceden ısıtıp hazırlama işini bundan sonra yapıyorsak, aynı şeyi sufle için yapmamamız bu güzel yiyeceğe haksızlık olur.

Sufle yapımı sonrası yapılacaklar konusunda önemli hususlardan birisi de görselliğe önem vermek. Sufle sunumunun güzel olmasına da dikkat edilmeli, pudra şekeri, krema gibi pişirme sonunda kullanılacak şeyler atlanmamalıdır. Şeker ve krema harici olarak servis edilecekse dahi, bunu uygun kaplarda, herkesin kendi suflesine rahatça ekleme yapabileceği bir şekilde yapmak çok daha uygun olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken son nokta olarak ise: suflenin servisi sıcakken yapılmalı. Sıcaklığından dolayı içinin akışkanlığının ve kıvamının en güzel yerinde olduğu bu yiyeceği soğutmak lezzetini kaybettirecek, kendisinden alacağımız keyfi kat be kat azaltacaktır.

Bütün aşamalar bittiyse tebrikler, suflemiz mutfağın orta yerinde, yenmek için bizi bekliyor. Afiyet olsun. Dilerseniz bir diğer enfes lezzet olan waffle tarifi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın