19 Ocak 2021

Süt banyosu seçenekleri

Birçok kadının güzellik kaynağı olan süt banyosuyla vücudunuzun ağırlığını atın.<br />
0 0

Günün ağırlığından arınırken içinize çekeceğiniz bitkisel aromalar sizi rahatlatacak, vücudunuz canlılık ve denge kazanacak… Eğеr dеriyе banyodan öncе 2 yеmеk kaşığı zеytinyağı yеdirilirsе, süt banyosu kuru dеri için çok daha еtkili olacaktır.

Ballı süt banyosu

1 fincan mısır nişastası – 2 fincan süt tozu – 2 yemek kaşığı balı mutfak robotunda iyice karıştırın. Karışımı sıcak banyo suyuna 1/2 fincan koyarak banyonuzun keyfini çıkarın.

Kokulu banyo sütü

2 ölçü süt tozuna 1 ölçü mısır nişastası ve istediğiniz koku yoğunluğuna erişecek kadar öz yağı damlatın. Değişik öz yağları kullanarak deneyimlerinizi artırabilirsiniz!

Yulaf unlu süt banyosu

1 fincan mısır nişastası – 2 fincan süt tozu – 1/2 fincan ince çekilmiş yulaf unu. Malzemeleri mutfak robotunda iyice karıştırın. Banyo yaparken karışımı 1/2 fincan ölçüyle banyo suyunuza katın. Tarifi renklendirmek için iyice ufalanmış olması şartıyla gül yaprakları, biberiye veya lavanta da katabilirsiniz.

Bitkisel süt banyosu

1 fincan mısır nişastası – 2 fincan süt tozu – 2 tatlı kaşığı bitki karışımı. Zevkinize göre tatlı (gül yaprakları, lavanta vb. ), ekşi (biberiye, kekik vb.) veya bunların karışımları da olabilir. Malzemeleri mutfak robotu veya bir karıştırıcıyla iyice karıştırın. En yeni bitki karışımını da ekleyerek tekrar karıştırın. Sıcak banyo suyuna 1/2 fincan koyarak banyonuzun keyfini çıkarın.

Tarçın ve yulaflı süt banyosu

1 fincan süt tozu – 1/2 fincan soda – 1/2 fincan iyi çekilmiş yulaf – 2 tatlı kaşığı mısır nişastası – 1 tatlı kaşığı krema – 1 tatlı kaşığı tarçın. Yine bütün malzemeyi robot veya bir karıştırıcıyla iyice karıştırarak banyonuzda kullanın…

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın