16 Mayıs 2022

Tektaş Yüzük Temizliği ve Parlatması Nasıl Yapılır?

0 0
2 min read
0 0

Satın aldığınız tektaş yüzük modellerinin ilk günkü kadar parlak ve temiz görünmesini istiyorsanız düzenli olarak temizleme işlemi yapmanız gerekiyor. Elbette bu işlem kuyumcular tarafından da rahatlıkla yapılabilir. Ancak sürekli olarak kuyumcuya giderek zaman kaybetmek istemiyorsanız tektaş pırlanta yüzük nasıl temizlenir ve parlatılır sorusunun yanıtını öğrenmenizin vakti gelmiş demektir.

Çok sayıda kişi bu işlemin zor olduğunu yahut çok fazla zaman aldığını düşünebilir. Oysa gayet basit yöntemlerle sahip olduğunuz tektaş pırlanta yüzük modellerinin temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Elbette  bazı unsurlara dikkat etmeniz yüzüklere zarar vermemeniz bakımından çok büyük bir önem taşıyor. Örneğin güçlü kimyasal maddeler kullanmanız yüzüklerin mat bir görünüme sahip olmasına yol açabilir. Parlamasından ziyade mevcut parlaklığını bile kaybetmesine sebebiyet verebildiği için güçlü kimyasalları asla kullanmamanız gerekiyor.

Evde Pırlanta Yüzükleri Temizleme Yöntemi

Evde sadece birkaç dakikanızı ayırarak pırlanta yüzük modellerini temizlemek için öncelikle ılık suya ihtiyacınız olacak. Ilık suyun içerisine az miktarda deterjan koyarak pırlanta yüzükleri kap içerisinde bekletin.  Yaklaşık olarak 25 – 30  dakika beklettikten sonra temizleme işlemine geçebilirsiniz. Temizlik için diş fırçası kullanmanızı tavsiye ederiz. Ancak sert kıllara sahip olan diş fırçaları yerine en yumuşak kıllara  sahip olan diş fırçalarını tercih etmeniz yüzüklerin çizilmemesi bakımından önem taşıyor.

Diş fırçası yardımıyla yüzüğü son derece nazik hareketlerle fırçalamanız gerekir. Bu işlemi sadece birkaç dakika yapmanız durumunda pırlanta tektaş yüzük modelinin çok daha parlak ve temiz bir görünüm kazandığını siz de fark edeceksiniz.  Bu işlemi yüzüğün karardığını ya da  kirlendiğini düşündüğünüzde rahatlıkla tekrarlayabilirsiniz. Böylelikle ilk günkü kadar parlak ve temiz görünen bir tek taş yüzüğü kullanmanın keyfini siz de yaşamış olacaksınız.

2021 Tektaş Yüzük Modellerine Göz Atın!

2021 yılı için özel olarak tasarlanan tektaş pırlanta yüzük modelleri görenleri kendine hayran bırakıyor. Bu tasarımları yakından incelemek ve hatta düşük fiyatlı sipariş vermek isterseniz Altınbaş internet sitesine tıklayabilirsiniz. Çünkü bu siteden güvenli bir şekilde alışveriş yapılabiliyor. Model seçenekleri geniş ve fiyatlar da bir o kadar düşük!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın