26 Ocak 2021

Ten rengine göre allık seçimi

Yüzünüze renk ve canlılık katmanın en kolay yolu şüphesiz allık kullanmaktan geçiyor. Makyaj yapmanın kesin kuralları olmasa da bazı tenlere bazı renklerin daha çok yakıştığı bir gerçek.<br />
0 0

Küçük bir allık, güzellik stilinizde istediğiniz tüm etkileri yakalamanıza yardımcı olabiliyor. Neden mi? Çünkü ufak bir allık dokunuşu hem görünümünüzü hem özgüveninizi saniyeler içinde canlandırıyor.

Allık uygulamanın en doğru yolu nedir

Cilt tonuna en uygun allık rengini bulmak allık ugulamanın en doğru yolu. Yanlış tonu uyguladığınızda yakalamak istediğiniz etkinin tam tersini yaratırsın. Doğru tonu uyguladığınızda ise canlı, sağlıklı ve ışıltılı bir cilde kavuşacaksınız. 

Cilt tonunuza en uygun allığı bulmak için hazırladığımız rehbere bir göz atabilirsin!

Açık cilt tonları

Açık tonlu ciltler için toz pembeler, şeftali tonları ve açık mercanlar porselen cildinizi en doğru şekilde vurgular! İşin püf noktası hafif uygulamada saklı.Çok fazla ürün uygulamak, yüzünüzde keskin renk geçişlerine ve doğallıktan uzaklaşmanıza neden olur. Daha natürel sonuçlar için allığınızın cildinize uygun formül olup olmadığına da dikkat edin.

Buğday cilt tonları

Açık tenliler gibi, pembeler ve şeftaliler sizin de en iyi dostunuz. Ancak biraz daha koyu tonlarına yönelerek görünümünüzü daha da canlandırabilirsiniz. Koyu bir pembe hatta leylak renginin birkaç tonu etkili bir ışıltı yakalamanızı sağlayacak.

İpucu’ Mavi alt tonları olan allıklardan uzak durun, aksi takdirde yanaklarınız morarmış izlenimi yaratabilirsiniz.

Koyu cilt tonları

Koyu kırmızı, turuncu ve kahve tonları koyu tenliler için ideal! Bu renkler, açık pembe tonlarının aksine, cildinizin canlı görünmesini sağlayacak. Eğer cildinizin alt ton sıcaksa fuşya, eğer soğuksa koyu turuncuya yönelin. Uygulamayı elmacık kemiklerinizin üzerine yaparak, canlı ve sağlıklı bir ışıltı yakalayın.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın