26 Ekim 2021

Thulium Lazer ile leke tedavisi

0 0
2 min read

Closeup of a beautiful smiling young woman

0 0

Thulium Lazer leke tedavisinde kullanılan ve tek bir seansta etkili bir çözüme kavuşmayı sağlayan son teknoloji sistemlerden biridir. Tek bir uygulama ile lekelerin giderilmesinde %90 sonuca kavuşulmasını sağlayan Thulium Lazer uygulamasının ardından iyileşme süreci ortala 3 ile 5 gün arasında değişkenlik göstermektedir. Bu iyileşme süreci döneminde ve sonrasında da mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Malezma ve güneşe bağlı olarak meydana gelen lekelerin tedavisinde son derece etkili bir sistem olan Thulium Lazer, son dönemlerde leke tedavisinde tercih edilen neredeyse tek sistem diyebiliriz. Diğer cihazlara oranla hem tek seansta etkili olması hem de kalıcılığının olması tercih nedenleri arasında yer almaktadır.

Thulium Lazer uygulaması nasıl yapılır?

Thulium Lazer leke tedavisi öncesinde hastaların uygulama yapılacak alanlarına uyuşturulması amacı ile anestezi içeren kremler sürülmektedir. Daha sonrasında ise uygulama yapılarak, işlemin ardından da uygulama alanlarına mutlaka güneş koruyucu kremler sürülerek hasta taburcu edilmelidir.İşlemin ardından yaklaşık 2 ya da 3 saat süren bir kızarıklık ve ciltte yanma hissi olabilmektedir ve bu durum son derece normaldir. Kişiler işlemin ardından bu gibi yan etkiler görüldüğünde kesinlikle panik olmamalı ve acil hekime başvurmalarına da gerek olmamaktadır.

Uygulamanın etkisi de yine 3 hafta sonrasında tam olarak belirgin olmaktadır ve gözle görülür derecede cilt lekelerinde kaybolma gözlemlenmektedir. Thulium Lazer ciltte meydana gelen güneş lekelerinin tedavisinde, hamileliğe bağlı lekelenmelerde, yaşlanma ve diğer çevresel etkenlere bağlı olarak meydana gelen cilt lekelerinin tedavisinde tercih edilmekte ve uygulanmaktadır.

Cilt lekeleri neden meydana gelir?

Cilt lekeleri genellikle doğuştan olmanın yanı sıra, güneşe ve diğer dış etkenlere bağlı olarak meydana gelir ve cilt lekelerine diğer bir ismi ile malezma adı da verilmektedir. Malezmalar genellikle genç kadınlarda görülen bir cilt sorunu olmakla birlikte,erkeklerde yaklaşık %10 oranında meydana gelmektedir. Son olarak ise cilt leke tedavileri koyu renk tene sahip kişilerde oldukça zor olabilmektedir.

Sizler de leke tedavisinde bir devrim niteliğinde olan  Thulium Lazer hakkında bilgi almak için www.lazercihazlari.com’u tıklayın!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın