28 Ocak 2021

Tırnaklarınızı yoğun bakıma alın

Mükemmel tırnaklara sahip olmak artık çok kolay. Bu pratik öneriler sayesinde tırnaklarınız canlı ve bakımlı gözüksün.<br />
0 0

Manikür yaptırmayı sevebilirsiniz, ancak bazen manikürlü tırnaklarınıza bakıp onların biraz daha bakıma ihtiyaçları olduğunu düşünebilirsiniz. Eğer tırnaklarınızın soğan kabuğu gibi soyulmasından şikayetçiyseniz onları yoğun bakıma almanın zamanı geldi bile. Ojelerden vazgeçmek zor olsa da, tırnaklarınız size minnet borçlu olacak. Bu tüyolar sayesinde yalnızca 10 günde güçlü ve boyun eğmeyen tırnaklarınız olacak.

Temizleyin

Soyulmuş ve solmuş ojenizi çıkarmanınızın vakti geldi de geçiyor. Çoğumuz farketmiyoruz ama, ojelerin büyük bir kısmı aseton bazlı. Bu asetonlar tırnaklarızın nemini kaybetmesine ve kırılganlaşmasına yol açıyor. Yapmanız gereken ilk adım aseton bazlı oje çıkarıcılardan vazgeçmek. Yoğun tırnak bakımımızın ilki olarak da her gece ellerini 10-15 dakika ılık suda bekletmek olacak.

Özen gösterin

Çoğu kadın atlasa da tırnak etlerinin bakımı tırnak sağlığı açısından oldukça önemli. Ellerini yıkayıp, kuruladıktan sonra tırnak eti yağını, tırnak etlerinin olduğu alana her gün uygula. Yağ tamamen emildiğinde sıra nemlendirmeye geliyor. Bol miktarda nemlendiriciyi ellerine uygula ve bu şekilde uyu. Böylece nemlendirici tırnağın içine emilecek ve onun nemli kalmasına yardımcı olacak.

Süreci koruyun

Özen gösterdiğiniz durumda tırnaklarınız artık kendini toparlamaya başlayacaktır. Ellerinizi sudan olabildiğince uzak tutmalı, bulaşıkları yıkarken, bahçeyle ilgilenirken veya benzer aktiviteleri yaparken mutlaka eldiven kullanmalısınız. Maniküristlerin de dediği gibi tırnaklarını araç gibi değil mücevher gibi koruyun. Bunu yalnızca 10 gün boyunca değil de sürekli yapmanız gerekiyor.

Ojenizi uygulayın

Artık daha güçlü tırnaklarınız var ve şımartılmayı hak ediyor. Favori ojenizi uygulamadan önce, baz kat uygulamasını unutmayın. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın