17 Ocak 2022

Trend Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri

0 0
3 min read
0 0

İleri teknoloji ürünü olan lazer sistemlerinden, dolgu enjeksiyonlarına varana kadar yüz üzerinden yılların izlerini ortadan kaldıracak pek çok tedavi seçeneği bulunmaktadır. Günümüzde ameliyat uygulamaları ve ameliyat prosedürlerinden çekinenlerin çok başarılı sonuçlar elde ettiği ameliyatsız yüz germe teknikleri aşağıda yer almaktadır…

Ameliyatsız yüz germe uygulaması, henüz ciddi bir cerrahi operasyona kendisini hazır hissetmeyenler adına yaşlanmanın belirtilerini azaltacak, cilde çok daha genç, çok daha gergin bir görünüm sağlayacak invazif özellikte olmayan tedavi teknikleridir.

Dolgu teknikleri kullanarak Yüz Germe

Dolgu enjeksiyonları, kırışıklıkların, ince çizgilerin içini doldurmak, suretiyle yaşla beraber cildin kaybettiği hacmi cilde geri kazandırmak, yüz üzerinde gölgeli ve de yorgun bir mizaç yaratan bu çöküklükleri ortadan kaldırmak, dudaklara çok daha dolgun bir hal kazandırmak için kullanılır.

Yüz Mezoterapisi

Cildin yapıtaşı konumunda olan vitamin, mineral ve de amino-asitlerden meydana gelen zengin formülün yüz bölgesine, dekolte bölgesine yani yaşlanma belirtilerinin meydana geldiği bölgelere mikro-enjeksiyon uygulaması ile verilmesidir. Bahsedilen bu anti-aging uygulaması ciltte dolaşan kanın akışını düzenler, cildin gerginliğini sağlayan bu uygulama sayesinde elastin ve kolajen maddelerinin üretimi artar, ciltteki lekelerin rengini açarak, ciltteki ton farklılıklarının direkt düzelmesini sağlar.

Ameliyatsız Yüz Germe Tekniği Ultherapy

Ultrason teknolojisi kullanılarak etki eden bu Ultherapy sistemi, cilt tabakasının en üst katmanını etkilemeden, doğrudan derinin astar tabakası adı verilen taşıyıcı katmanına doğru inen odaklı bir çeşit ses dalgaları iletir. Bu enerji cilt dokusunun altında hasar meydana getirerek cildin yapılanma aşamalarını tetikler. Cilt dokusunun derin katmanında görülen bu hasar, cilt dokusunda sıkılaşma ile toparlanmaya sebep olur. Cilt çok genç bir gibi davranır. Bu tedavinin en önemli özelliği ise tek seansın yeterli olmasıdır.

ThermageTekniği ile Yüz Germe Uygulaması

Son yıllarda anti-aging tedavileri arasında oldukça trend bir yere sahip olan Thermage uygulaması, radyo frekans dalgaları kullanılarak etki eden teknolojidir. Bu radyo frekans enerjisi sayesinde deri altında yer alan bağ dokusunu meydana getiren kolajen ve elastin liflerinin ısınarak gerginleşmesini sağlıyor. Tedavi bir seans yapılıp etkisi ise birkaç yıl sürüyor. Bu işlemin olumlu sonuçları uygulamayı takip eden bir hafta içinde direkt gözlenmeye başlansa dahi, nihai sonucun alınması için en az 1-2 ay geçmesi gerektiği söyleniyor.

Yüz Gençleştirmede en trend VShape

VShape ameliyatsız yüz gençleştirme teknolojileri içerisinde en iyilerden olarak gösteriliyor. Cilt dokusunun derin tabakalarında kolajen bantlarını ısıtarak cildin çok daha belirgin şekilde gerginleşmesini ve de sıkılaşmasını sağlayan bu VShape uygulaması, destek dokuların en baştan yapılanma sürecini etkinleştirerek elastikiyet kaybıyla doğrudan savaşıyor. Etkili sonuçlar için de 20 dakika olan 4 seanslık kür öneriliyor.

ClearLift Lazer tekniği İle Yüz Gençleştirme

ClearLift teknolojisinin cilt dokusunu gençleştirme, ince çizgileri yok etme, kırışıklıklar silme ve cilt renginde görülen ton farklılıklarını eşitleme şeklinde bir mücadelesi bulunmaktadır. Bu mücadelesinin sırrı, cildin en dış tabakası olan epidermis tabakasına hiçbir şekilde zarar vermeden, dermis tabakasının alt tabakalarına doğru kontrollü atış yapabilmesinden kaynaklanmaktadır.

Scarlet S Fraksiyonel Radyofrekans yöntemi ile Yüz Germe

Scarlet S uygulaması radyo frekans dalgaları kullanılarak etki eden çok etkili bir sistemdir. Cilt dokusunun alt tabakalarına ulaştırılan enerji cildin esnekliğini artırırken ciltte ameliyatsız lift etkisi ortaya çıkartmak adına tasarlanmıştır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın