19 Mayıs 2022

Tüp Mide İle Zayıflama ve Cinsellik

0 0
2 min read

AYCM9J Woman measuring waist using tape measure, mid section

0 0

Obezite, son 10 yılın en büyük sağlık problemleri arasında yer alıyor. Bireylerin hem psikolojik hem de fizyolojik durumlarını olumsuz bir şekilde etkilediğini söyleyebilmek mümkün. Obeziteye bir çözüm olabilmesi için birçok tıbbi ya da doğal formüller geliştirilmiş durumda.

Obezite ile doğal yollar üzerinden mücadele edebilmek oldukça zorlu süreçleri kapsıyor. Doğal çözümler genellikle obezite öncesi alınabilecek tedbirler çerçevesinde etkili olabiliyor. Bunlar fast-food yiyeceklerden uzak durmak, mümkün olduğunca yağsız besinler tercih etmek, kırmızı et tüketimini sınırlandırmak şeklinde sıralanabilir. Ayrıca obezite riskini minimize edebilmek için spor oldukça iyi bir tercih olabilir. Bireylerin belirli bir yaştan sonra obezite tehlikesi ile karşı karşıya kalmalarının önüne geçebilmek için düzenli olarak spor yapmaları hem uzmanlar hem de sporcular tarafından tavsiye ediliyor.

Dünya geneline yayılmış olan obezite hastalığı ile ilgili tıbbi müdahaleler de mevcut durumda. İlk olarak ABD’de uygulanan ve başarılı sonuç alınan tüp mide ameliyatı, obezite hastalığından muzdarip bireyler için uygun bir tercih. Tamamen uzmanlar tarafından uygulanan bu ameliyat ile bireyler fazla kilolarından hızlı bir şekilde kurtulabiliyorlar. Obez bireylerin zayıflama ile ilgili seçenekleri arasında en sağlıklı ve hızlı çözümlerden biri olarak gösterilebilir. Bir diğer adı mide küçültme ameliyatı olan bu yöntem, obez bireylerin midelerinin önemli bir kısmını kısıtlayarak hızlı bir şekilde kilo kaybetmelerini sağlar. Ayrıca midede açlık hormonunun yer aldığı ‘’fundus’’ bölgesinin çıkarılmasıyla bireylerin ameliyat sonrasında iştahları büyük ölçüde azalır.

Tüp mide ameliyatında başarı oranı oldukça yüksek. Ancak bu durum tüp mide ameliyatının olumsuz yanlarının da olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Özellikle ameliyat sonrasında hastalarda görülen cinsel isteksizlik, bireylerin cinsel yaşamını sekteye uğratabiliyor. Tüm mide ameliyatı sonrası cinsellik hastanın ameliyat olduğu tarihten 20 gün sonra yeniden düzene girmeye başlıyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın