13 Mayıs 2021

Türk kahvesi pişirmenin püf noktaları

Geleneksel ve manevi miraslarımızdan biridir Türk kahvesi. Pişirmeden pişirmeye farklılık gösterse de bazı değişmeyen püf noktaları vardır.<br />
0 0

​Türk kahvesi yüzyıllardır süregelen lezzetlerimizden bir tanesi. Öyle bir lezzet ki; Türk kahvesini pişirmek, onu yıllarca yaşatmak kadar kolay olamayabiliyor bazen. Belki de bu yüzdendir bir fincan kahvenin 40 yıl hatrının olması. Şimdi bütün bildiklerinizi bir kenara bırakın. Çünkü kahveye lezzet veren tüm püf noktaları işin ehline sorduk. Türk kahvesi pişirmeden önce kahvenin taze çekilmiş olması gerektiğine değinen kahve uzmanı Gizem Çebi, doğru teknikle herkesin lezzetli bir Türk kahvesi pişirebileceğine değindi.

Çebi ayrıca’ ”Kahve yapılırken tüm malzemeler konulurken bir kaşık kahve üzerine konulacak şeker ilavesi ve sonrasında suyun ilavesiyle birlikte hepsinin birbirine geçecek şekilde karıştırılmasını öneriyoruz kullanım açısından. Biz en önemlisi kullanılması gereken materyalin bakır cezve olması gerektiğine inanıyoruz. Hem kullandığımız kahvenin hem de kullandığımız materyalin iyi sonuç almada çok önemli olduğunu düşünüyoruz”  dedi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın