19 Mayıs 2022

Türkiye’de Balayı Tatiline Gidilecek 9 Yer

0 0
2 min read
0 0

Kim balayının kusursuz geçmesini istemez ki? Düğün öncesi ve sonrasının yorgunluğunu unutturacak tek şey harika bir balayı tatili olabilir. Sizin için hazırladığımız önerilere mutlaka göz atın.

 

Evli olan ya da evlenecek çiftler çok iyi bilirler. Düğün gününe kadar gelin ve damat bir an olsun plan yapmadan bir gün dahi geçiremez. Nerede oturulacak, ev eşyası neler alınacak, hangi perde daha kaliteli, düğün salonu nerede olsun, davetiyeler nasıl olacak, gelinlik provaları, damatlık ayakkabıları takılar, yüzükler derken evlenmek yorucu bir sürece dönüşür gider. Elbette güzel ve tatlı bir telaştan bahsediyoruz ancak bir o kadar da yorucu geçiyor. Birlikte hareket etme, ortak karar alma duygusuyla bu süreçte tanışan çiftler, bu süreç içinde oldukça hassas da olabilirler. Bu yüzden çiftin ortak beğendiği bir yer varsa ya da yakın mesafede tatil yapmak istiyorlarsa birlikte hareket ederek, en erken sürede balayı için rezervasyonlarını yaptırmalılar. Çünkü balayı şakaya gelmez ve istedikleri tarihe müsaitlik bulamayabilirler.

 

Balayı, düğünden sonra en çok hayali kurulan ve kusursuz geçmesi beklenen bir tatil sürecidir. Çiftler balayı tatili sırasında yaşanan tüm bu koşturmacaları, telaşları, panik havalarını ve yorgunlukları unuturlar. İşte tam da bu yüzden balayına gidilecek yerin iyi seçilmesi gerekiyor ki tatil ile güzel bir başlangıç yapılabilsin. Kimi çiftler Avrupa’da romantik bir İtalya turu seçerken kimisi Uzakdoğu’da Tayland adalarına gidiyor. Ancak o yorgunlukla kendini hemen tatile atmak isteyen, dinlenmek isteyen ve hiçbir şey yapmak istemeyen çiftler yurt içinde kalıyor. İşte yurt içinde balayı yapacaklara birbirinden güzel, eğlenceli, ekonomik ve romantik 9 öneri:

 

 1. Bodrum
  bodrum
 2. Marmarismarmaris
 3. Belekbelek
 4. Dalamandalaman
 5. Datçadatca
 6. Fethiyefethiye
 7. Kaşkas
 8. Didimdidim
 9. Çeşmecesme

 

Balayı tatil yerleri önerileri Gruppal Facebook hesabından derlenerek alınmıştır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın