17 Ocak 2022

Uzun süreli bir ilişkiye sahip olmanın yolları

0 0
2 min read
Bir ilişkiyi devam ettirmek ve onu sürdürebilmek her zaman kolay değildir. İşte size bu konuda yardımcı olabilecek birkaç ipucu...<br />
0 0

Uzun süreli bir ilişkiye sahip olmak istiyorsanız öncelikle bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir. Partnerinizle beraber bu adımları uyguladığınızda istediğiniz ilişkinin kapısını aralamış olursunuz.

Alçakgönüllü olma

Alçakgönüllü olma, haklı olma ihtiyacını ve acımızla baş edebilmek için partnerimizi cezalandırma isteğini ortadan kaldırır. Dinleme, empati, anlayış, iyileşme ve son olarak affetme için ortamı belirler.

Sabır

Çaresizlik ve sabırsızlık uzlaşmanın düşmanıdır. İşleri yoluna koymak ve tekrar güvenmek için zaman gerekir, bekleyin.

Sorumluluğu Paylaşma

Olan şeyler için sorumluluğun bir kısmını üstlenmek, zararın tamirinde gereklidir. Sorumluluğu tamamen üstüne almak ya da suçlama çözümden uzaklaştırır.

Affedicilik

Partnerimizi affetmek ve ona bir şans daha vermek acı verecek kadar zor olabilir. Ona sevgimizi ve güvenimizi kazanması için fırsat vermek zaman ve sabır gerektirebilir.

Gerçek olanı hatalı olandan ayırma

Yeni ve samimi sözler, özürler ve anlaşmalar ilişkiyi iyileştirmek için yapılmalı. Güvensizlikte ısrarcı olmak ve uzaklığı devam ettirmek hatalı bir koruma hissinin sonucudur.

Cesaret

İlişki direnciniz, kendimizi ve kalbinizi yine o çizgiye koyabilme gücüne bağlı. Muhtemel bir incinmeyi, reddedilmeyi veya hayal kırıklığını göze alarak gücünüzü ve cesaretinizi toplayıp, devam edebilmelisiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın