27 Ocak 2022

Vajinal Daraltma İşlemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0 0
4 min read
0 0

Kadınların cinsel birlikteliklerinden zevk almasını sağlayan temel doku klitoristir. Klitorisin bir kısmı vajinanın içerisinde bir kısmı da dıştan görünecek şekilde iç dudakların üst kısmında yer alır. Cinsellikten zevk alınması için penisin bu dokulara baskı uygulaması ve temas etmesi gereklidir. Penisin yeteri kadar klitorise temasını sağlayamayacak şekilde vajinanın geniş olması, kadının cinsellikten aldığı zevkin azalmasına neden olur. Bu nedenle vajinal genişliği olan kadınlar ilişki sırasında yeterince uyarılamayabilir ve orgazm olamayabilir. Bazı kadınlar ise genişlik sorunu olmasa da vajinal dokuda hassasiyet azaldığı için zevk alamamaktadır.

 

Vajinal Genişleme Neden Oluşuyor?

 

Zamanın insan bedenindeki olumsuz etkisi, dokularda kollajen ve elastin miktarının azalmasıdır. Ayrıca dokularda damarlanma,  yaş ilerledikçe azalır. Bu azalma özellikler 25 yaşından sonra görülmeye başlar. Gebelik sürecinde, vajinaya bebeğin belli bir oranda baskısı vardır ve bu baskı vajina üst kısmında genişlemeye sebep olabilir.

 

  1. İri bir bebek doğurma, çok doğum yapma söz konusu ise vajinanın sıkılığını sağlayan yapılarda mikro ve makro travmalar oluşur ve bu da vajinada laksite yani gevşemeye neden olur.

 

  1. Hiç gebelik ve doğum geçirmese de, yaşın ilerlemesi ile her kadında bir miktar vajinal genişleme oluşur.

 

  1. Menopozdan sonra vajinal dokuda hem damarlanma, hem de kolajen kaybı oluşur ve bu da cinsellikten alınan zevkin azalmasına neden olur.

 

  1. Ayrıca sürekli kabızlık, kronik öksürük, sigara kullanımı da vajinal dokuda gevşemeye ve dokuda sarkmaya neden olur.

 

Vajinal Daraltma Seçenekleri Nelerdir?

 

Op. Dr. Ebru Ünal, vajinal dokunun gevşeme seviyesine göre farklı vajinal daraltma seçeneklerinin olduğunu belirtti. Örneğin hiç doğum yapmamış veya sezaryen ile doğum yapmış, normal doğum yapmış ama ameliyat istemeyen veya zevk alma/sıkılaşma isteyen kadınlara lazer ile vajinal daraltma işlemini önerdiklerini söyledi.

 

Ciddi vajinal sarkması olan, normal doğumda kesi yapılmış ve buradaki yara iyileşmesine bağlı ağrısı olan veya vajina girişinde de genişleme olan kadınların ameliyattan daha çok fayda gördüğünü belirtti. Ameliyat olamayacak kadar kötü sağlık sorunu olan kadınların ise vajinal lazer ile daraltma işleminden fayda görebileceklerini söyledi.

 

Kozmetik Jinekolog, Op. Dr. Ebru Ünal Vajinal Daraltma İşlemi İsteyenlere Farklı Seçenekler Sunuyor.

 

Op. Dr. Ebru Ünal’ın uyguladığı ameliyatla vajinal daraltma tekniği çok farklı. Op. Dr. Ebru Ünal, ameliyat ile vajinal daraltma işleminde vajinanın girişinden serviks denilen rahim ağzına kadar tüm vajinayı daralttığını belirtiyor. Dr. Ünal, yaptığı vajinal daraltma ameliyatında, sadece vajinanın 4 cm giriş kısmını daraltmıyor. Hem vajinal girişi olan perine derisi, hem levator ani kasları onarıyor ve perine kasları doğum öncesi gibi yakınlaştırıyor. Vajinanın ön duvarı ve arka duvarı da daraltılıyor. Yani penisin ulaşacağı tüm vajina uzunluğunda daralma sağlıyor.

 

Ayrıca göbek veya bacak iç yüzeyinden, yağ dokusundan liposuction yaptığını ve vajina daraltma ameliyatı bittikten sonra, tüm vajinaya bu yağ greftini naklettiğini ve böylece hem daralma ve sıkılaşmanın arttırıldığını hem de vajina mukozasında yenilenme sağlandığını belirtiyor. Hastanede 1 gün yatmayı gerektiren ameliyat vajinal daraltma işlemi ve yağ grefti naklinden sonra kadının en az 1 hafta evde yatarak dinlenmesi gerekiyor. İlişkiye ise 6 hafta sonra girilebileceği belirtiliyor.

 

Vajinal Lazer ile Vajinal Daraltma Ağrısız Bir Uygulamadır.

 

Vadi İstanbul 2A ofiste muayenehanesi bulunan Op. Dr. Ebru Ünal, muayenehanesinde Femilift Vajinal Lazer ile ameliyatsız vajinal daraltma işlemi gerçekleştiriyor. Vajinal lazer, tüm vajina boyunda sıkılaşma sağladığı gibi, yaptığı neovaskülarizasyon ve hücresel yenileme sayesinde, vajinal dokuda zevk almayı arttırır, idrar kaçırmayı azaltır, kuruluğu azaltır. İlişkide hava sesi gelmesini ise geçirir. Ayrıca daha önce vajinal daraltma ameliyatı olmuş ve tekrar genişleme hisseden kadınlarda da, vajinal lazer çok etkili daralma sağlamaktadır.

 

Femilift vajinal lazer, ayda bir kere uygulanır ve 3 seans uygulanması önerilmektedir. Femilift vajinal daraltma işlemi yaklaşık 15 dakika sürer ve vajinal daraltma işlemi kesinlikle ağrısızdır. Şimdiye kadar 500’den fazla vajinal daraltma lazeri yapan ve ciddi tecrübesi olan Op. Dr. Ebru Ünal, vajinal lazerin çok etkili sonuçlar verdiğini belirtiyor.

 

Op. Dr. Ebru Ünal’a drebruunal@gmail.com dan ulaşarak sorularınızı iletebilirsiniz. Randevu almak için ise 05326324034 klinik numarasını arayabilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi için: www.ebruunal.com.tr

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın