15 Haziran 2021

Vajinismus tedavi süreci ne kadar sürer

0 0

Vajinismus tedavisi kişi ile doğru orantılıdır. Yani Bu sürecin ne kadar süreceğini ve ne derecede olumlu olacağını kişi belirler. Kişinin psikolojisi, kişinin tedaviyi ne kadar isteyip istemediği, kişinin tedaviye hazır olup olmaması tedaviyi ve tedavi sürecini etkileyen önemli etmenler arasındadır.

Bu nedenle vajinismus tedavisi için üç ay ya da beş ay gibi net bir süre belirlemek mümkün değildir. Ancak şunu söylemek mümkün ki bu süreçte kişinin psikolojik durumu ne kadar iyi ise bu da süreci o kadar etkili ve daha kısa yapacaktır. Bu yüzden tedavi süreci boyunca vajinismusun çözümsüz bir hastalık olmadığını bilmek kişiyi bu sürece karşı daha olumlu ve daha hazır hissettirecektir. Ayrıca çevreden gelen destekler de bu süreci dolaylı yönden etkileyecektir.

Kişi vajinismus tanısı konulmasıyla bir şok geçirebilir ve kendini karmaşık duygular içerisinde bulunabilir. Bu durumda çevresindekilerin ve özellikle de eşinin desteği onu bu karmaşadan çıkarıp daha olumlu bir hale sokacaktır. Bu durumda da vajinismus tedavi süreci çok daha etkili olacağını söylemek mümkündür: http://www.evavajinismus.com/vajinismus-tedavisi-ankara.html

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın