27 Ocak 2022

Varşova Üniversitesi Hakkında Bilgi

0 0
2 min read
0 0

Yurtdışında eğitim almak isteyenlerin en çok tercih ettiği okullardan biri de Varşova Üniversitesi oluyor. Polonya’da bulunan ve ülkenin en köklü üniversitelerinden biri olan Varşova Üniversitesi ülkemizde pek çok gencin hayalini süslüyor da diyebiliriz. Elbette gençlerin bu üniversiteye büyük bir ilgi göstermesinin nedenleri arasında dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak gösterilmesinin payı bir hayli fazla!

Özellikle fizik ve matematik konusunda dünyanın en iyi 100 üniversitesinden biri olan Varşova Üniversitesi haliyle  bu alanda eğitim almak isteyen gençlerin çok daha fazla ilgi gösterdiği okullardan biri haline geldi.  Dolayısıyla University of Warshaw şartları merak ediliyor ve kimlerin bu okulda eğitim alma hakkı kazanabileceği de gençlerin yanıtını aradığı sorulardan biri oluyor.

Üniversiteye her yıl 47.000 öğrencinin başvurduğunu belirtebiliriz. Dolayısıyla başvuru yapan öğrencilerin tamamına üniversitenin kapılarını açtığından söz edemeyiz. Öğrencilerin bu okulda eğitim almak istiyorlarsa iyi bir dosya hazırlamaları gerekiyor. İyi bir dosya hazırlamak için de  öncelikle danışmanlık hizmeti alınması şart!  Çünkü Varşova Üniversitesi’nin öğrenci kabulünde en çok hangi konulara önem verdiği ancak alınacak danışmanlık hizmeti ile öğrenilebilir ve nasıl bir dosya hazırlanması gerektiği konusunda da bir yol haritası çizilebilir.

Varşova Üniversitesi İçin Not Ortalaması Kaç Olmalı?

Öncelikle Varşova Üniversitesi’ne kayıt yaptırabilmek için not ortalamanız % 65 ve üzerinde olması gerektiğini belirtelim. Üniversitenin sadece ülkemizde değil dünyanın pek çok ülkesinde büyük bir ilgi görmesi, not ortalaması daha düşük olan öğrencilerin okula kabul edilmemesini beraberinde getiriyor. Bu nedenle özellikle lise döneminde not ortalamasının olabildiğince yüksek tutulmasına özen gösterilmesi gerekiyor gerekiyor.

Okula kabul edilmek için nasıl bir dosya hazırlanması gerektiği ya da Polonya’da yaşam koşullarının nasıl olduğu gibi konularda daha detaylı bilgi almak isterseniz ICES Turkey  internet sitesine tıklayabilirsiniz.  Bu siteye tıklamanız halinde okulda eğitim almak için ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği gibi kritik konularda da fikir sahibi olabileceğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Öğrencilerin bu okulda eğitim alırken  rahatlıkla geçimlerini sağlayabilecekleri  bütçe miktarının ne olduğu konusunda da bilgi alabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın