17 Ocak 2022

VitrA’nın Karo Seramik Tasarımları Evini Yenilemek İsteyenlere Özel Çözümler Sunuyor

0 0
4 min read
0 0

Toprağın ateşle ahenkle dansıdır Seramik! Tarihin mistik dönemlerinde soyluların saraylarında ihtişamlı bir duruştur! Günümüzde ise ev dekorasyonuna farklı bir boyut getirmiştir. Ayrıca farklı tasarımlarla da banyo, mutfak, lavabo ve yer döşemelerine estetik bir dokunuş kazandırmıştır. Seramik karolar metal ve metal olmayan elementlerin iyonik veya kovalent bağıyla bağlandığı inorganik, bir yüzü sırlanmış ince döşeme kaplama plakalarıdır. Özellikleri atomlar arası bağlarına ve kullanım amaçlarına göre değişir! Evinizi yenilemeyi düşünüyor fakat karar vermekte zorlanıyor musunuz? VitrA’nın karo seramik modellerini ve özelliklerini anlattığımız bu yazımız sizlere ışık tutacaktır!

VitrA Karo Seramik Modelleri 

VitrA’nın bu yılki koleksiyonu, yer karosu, duvar karosu, duvar seramikleri her zevke hitap ediyor! Birbirinden güzel ve göz alıcı modern döşeme ve duvar kaplama ürünleri ile mekânlar çağdaş şıklığı yakalıyor! Doğal renkleriyle ve ihtişamlı desenleriyle CementMix, Oakland, Craft, Urbanwood, Mode, Retromix karolar banyolarınızda ve mutfaklarınızda istediğiniz mükemmelliği sağlıyor. Düz renkleri, naturel tonları ve mat yüzeyleri ile de sadelik ve şıklığı bir araya getiriyor! Kare 80×80, 60×60 formlarıyla dikkat çeken koleksiyon, doğal mekânlar için ideal bir seçim oluyor. Gelin VitrA koleksiyonlarına daha yakından göz atalım… 

Doğanın Enerjisini Evinize Taşıyor: CementMix

VitrA, CementMix tasarımı ile kent mimarisinde ve modern çizgilerde beton görünümü yaratıyor. Lüks yaşam trendlerinden etkilenen CementMix, soğuk beton görünümünü, sıcak tonlar ile yumuşatıyor. Sistem olarak uyumlu, sakin dokulu renk tonları ve tamamlayıcı yüzey dokusu seçenekleri sunuyor. Kabartma görünümlü, geometrik mozaik benekler, doğal taş ve mermer talaş kalıpları Terazzo karo görünümünü ile yeniden yorumlanıyor. Birbirine uyumlu toprak renkler ile renk geçişi sağlayan bu döşeme ve duvar karoları dayanıklı yapıları ile de göz dolduruyor.

 Kaymaz Yüzeyi İle Öne Çıkıyor: Oakland

 VitrA, Oakland tasarımını doğanın güzelliği ve ahşap doku birleştirerek, doğal meşe formundan esinlenerek tasarlıyor. Oakland meşenin karakteristik özelliğini yansıtan doğal doku ve renklerdedir. Karo seramikler farklı 4 renk seçeneği ve farklı ebatları ile birçok alanın kolayca kaplanmasını sağlar. Porselen dokusu ile meşe ağacının doğal güzelliği temsil eder. Oakland koleksiyonu, minimal 7.5X30 cm boyutuyla iç mekânlara ve dar alanlara kolayca döşenir. 20X120 cm boyutu, kaymaz yüzeyi ile de havuz başı ve dış mekânlar için mükemmel kullanım sunar.

Meşe Yeniden Hayat Buluyor: Craft

VitrA, Craft tasarımı meşenin karakterli ve damarlı yapısından ilham alıyor! Geleneksel mimaride ana malzeme olan meşeyi tekrardan mükemmel mekânlar için şekillendiriyor. Ahşaba modern bakış açısı kazandıran VitrA, damarlı görüntü ile fark yaratıyor. Özenli dokusu ve beş ayrı rengiyle karo seramikler dış mekân kullanımımı için tasarım özgürlüğü sunuyor. 20×120 cm, 30×120 cm, 40×120 cm gibi 3 farklı ebadı ile özel mekânlar yaratmak isteyenlerin birinci tercihi!

Tüm Yaşam Alanları İçin İdeal: Urbanwood

VitrA, Urbanwood tasarımı, porselen dokusu ile İskandinav ahşabını sakince yorumlayan naif bir koleksiyondur. Doğal ahşap, beton görünüm ile yorumlanarak şekil buluyor. Özel yüzeyi, kaydırmaz özelliği sayesinde insan yoğunluğunun fazla olduğu kamu alanlarında da güvenli kullanım sağlıyor. Banyo, iç-dış zemin, balkon, teras gibi birçok mekânda şık tasarımı ve uzun ömrü ile karo seramik oldukça kullanışlıdır.

Zamana Meydan Okuyor: Mode

 VitrA Mode tasarımı, açık kil bej, açık taş gri, açık terra rossa, açık yosun gri, amber sarı, beyaz kil bej, beyaz taş gri, beyaz terra rossa, beyaz yosun gri, lava kırmızı, safir mavi, zümrüt yeşili, gibi birçok renk seçeneği sunan kombinasyon sistemidir. Zamana meydan okuyan ve zemin ile uyumlu banyo duvarlarına kontrast renklerle hareket katmayı sağlıyor. Banyoların tasarımı için birçok rengi, zemin ve banyo aksesuarları ile kombinler. Renkli dünyalara açılan ton-sur-ton ve kontrast renkli karolar mekânlara hareket katmayı sağlıyor.

Modern Mekanlara Yolculuk: Retromix

VitrA Retromix tasarımı, geometrik desenler ile modern mekânlar tasarlıyor. Geleneksel karo desenlerini modern tarzda yeniden yorumluyor. 10×10 ve 15×15 kare ebadı ile hem uygulama kolaylığı hem de döşeme çeşitliliği sunuyor. Sanatsal tasarımı ve geometrik desenleri ile karo seramikler banyo tasarımına farklı bir boyut getiriyor.

Sanatı tasarımla birleştiren özgür ve modern mekânlar oluşturan VitrA seramik ve banyo aksesuarları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın