17 Mayıs 2022

Vücut nemlendiricilerinin önemi

0 0
2 min read
Güneş, rüzgar, soğuk gibi etkenler, sıcak suyla banyo yapılması, kol ve bacaklarda kuruluğa yol açar.<br />
0 0

Özellikle her gün banyo yapan insanların vücudunu nemlendirmeye ihtiyaçları olur. Prensip olarak, yüz için üretilen bütün nemlendiriciler vücutta kullanılabilir. Ancak yüz bakım ürünlerinin fiyatları yüksek ve miktarları az olduğu için, bunların tüm vücuda sürülmesi çok pahalıya mal olur. Bu nedenle vücut kremleri ayrıca alınır.
Vücut kremleri yüze sürülmemeli
Yüz kremlerinin vücuda sürülmesinde cilt açısından bir sakınca yoktur ama vücut kremleri kesinlikle yüze sürülmemelidir. Bunların içinde alkol ve parfüm bulunduğu için yüzde alerji yapabilir.
Elleriniz çok kuruyor veya diz, dirsek ve topuklarınızda deriler kalınlaşıp sertleşiyorsa, gece salisilik asitli (aspirinli) bir merhem sürüp yatmayı deneyin. Ertesi sabah yumuşacık olduğunu göreceksiniz.
Güneşten koruyucu
Cildi güzelleştirmek için ne yaparsak yapalım, güneş ışınlarının yıkıcı etkilerinden korunmadıkça hepsi boşa gider. Ultraviyole ışınlarının yol açtığı cilt deformasyonu ve dejenerasyonu cildin en büyük düşmanıdır. Güneş cildin doğal yapısını bozar. Cilt kalınlaşır, sertleşir ve çok derin kırışıklık çizgileri oluşur. Buna photo aging, yani ışığa bağlı yaşlanma adı verilir. Bu nedenle günlük cilt bakımının en önemli unsuru, SPF yani güneşten koruma faktörü olan ürünler kullanmaktır. Bunlar, en kaliteli cilt bakım ürünlerinden daha fazla işe yarar.
Bazı nemlendiricilerin içinde güneşten koruma faktörü bulunur. Bunları düzenli kullandığınız sürece güvende olursunuz veya SPF’leri ayrıca kullanabilirsiniz.
Cildinizi temizleyip, tonikle silip, nemlendiricinizi sürdükten sonra güneşten koruyucunuzu kullanın. Aslında beş dakikanızı bile almayacak bu hazırlıktan sonra, günlük cilt bakımının tamamlandığına emin olabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın