25 Ekim 2021

Web Hosting Olmadan Site Kurmak Mümkün mü?

0 0
3 min read
0 0

Web hosting olmadan site kurmak mümkün mü sorusunun yanıtını bulmadan önce web hosting aslında ne demektir bunu bilmeniz gerekir. Hatta hosting ne işe yarar sorusu burada can alıcı bir cevap özelliği taşımaktır.

Bir internet sitesinin hatta tüm internet sitelerinin internetteki konumlarını sürdürebilmeleri ve internette var olabilmeleri için bir ana bilgisayara ihtiyaçları vardır. bu ana bilgisayarın görevi siteniz üzerindeki bilgilerin başkaları tarafından okunmasına olanak sağlaması için depo görevi yapmaktır. Eğer ki siz sitenize bir takım bilgiler girmişseniz o aman mutlaka bir ana bilgisayara bağlı olmanız gerekir. Buradaki ana bilgisayardan kastımız evinizde oluşturacağınız basit bir bilgisayar değildir. Alt yapısı daha sağlam ve bir şekilde sürekli olarak kontrol altında bulunarak kesintiye mahal vermeyecek olan bilgisayarlardır. Bu ana bilgisayarda herhangi bir nedenden dolayı yaşanacak iletişimsizlik aynı zamanda sizinde internet sitenizdeki bilgilerin okunamaması veya görüntülenememesi anlamına gelecektir. Bu yüzden bu web hosting konusu çok önemlidir.

Web sitesi işiyle uğraşan kişiler kesinlikle bu konunun öneminin farkındadır ancak henüz işe yeni başlayacak olanlar çok fazla bilgi sahibi olmadığından basit bir konuymuş gibi algılarlar bu da onların site yönetimindeki başarılarını elbette ki düşürecek en önemli faktörlerden olacaktır. Web hosting işte genel tanımıyla bahsedecek olursak barındırma hizmetinin bir temelidir.  İyi bir hosting firmasıyla çalışacaksanız onların temellerini çok iyi bilmeniz gerekiyor bu yüzdende proje aşamasındayken bir araştırma yapmak en doğru seçim olacaktır. Size 7/24 bir şekilde destek sağlayamayacaksa zaten gerisinin çok fazla önem kazanmayacağını söylemek isteriz.

Bu konuda piyasa da yüzlerce bayi hosting şeklinde hizmet veren firmalar yer alıyor ama burada işinin ehlini bulmak tabiî ki en önemli noktalardan bir tanesi. Peki bize en iyi hosting firması hangisi şeklinde bir soru sorarsanız size tereddütsüz olarak hosting.com.tr adresini önerebiliriz çünkü bizimde uzun yıllardan beridir birlikte çalışmış olduğumuz bir firma ve bugüne kadar hiçbir şekilde sorunla yaşamadık. Eğer ki bir sorun olmuşsa ya da olacaksa onu başından tespit edip zaten bize hissettirmiyorlar. Sonuçta işin aslının da bu olması gerekiyor eğer ki bu şekilde bir hizmet yürütmüyorsa zaten kalitesinden şüphe etmek gerekiyor. Önerilerimiz eşliğinde web hosting firmanızı seçerken bu konular üzerinde bir hayli dikkatli bir tercih yapmanızı yeniden söylüyorum ve umuyorum ki doğru vermiş olduğunuz bu karar sizin projeniz ya da markanız açısından sizi ileri noktalara taşıyacaktır.

Web hosting’ e bağlantılı olan konulardan bir tanesi de domain meselesidir ki biz bu konu üzerinde daha ayrıntılı olarak başka bir yazımızda değinmek isteriz ancak bu sayede doğru bir şekilde ilerlemiş ve faydalı bir bilgi vermiş oluruz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın