22 Mayıs 2022

Yabancı Dil Kursu Seçimi

0 0
3 min read
0 0

Yabancı dil kurs seçimi her zaman zorlu bir süreçtir. Birçok yabancı dil kursu bu işi sadece ticari amaçla yaptığı için ve öğrenciden kazanacağı paraya baktığı için başarılı değildir. Bu başarısız dil kurslarını tercih eden dil öğrenmek isteyenlerde başarılı olamazlar. Yabancı dil kursuna kayıt yaptırmak isteyen ve dil öğrenmek isteyen insanlar öncelikle en iyi yabancı dil kursları nelerdir araştırmalıdır. Türkiye’nin büyük illeri arasında yer alan ve İngilizce kursları için talebin yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Örnek vermek gerekirse İstanbul başta olmak üzere Bursa, Ankara, Manisa, Denizli ve İzmir İngilizce kursu alanında diğer illere oranla nüfusun yoğun olmasından dolayı daha fazla yabancı dil kursuna sahiptir. Kişinin hangi yabancı dili öğrenmek istediği, ne kadar bütçesinin olduğu, bu işe ne kadar zaman ayırabileceği ve ne amaçlı yabancı dil öğrenmek istediği kurs seçiminde bir etkendir. İyi para ödenerek her zaman iyi bir kursa gidilmez. Bunun için alternatiflere bakılmadan gidip bir kursa kayıt yaptırılmaz.

Öğretmene Kalitesi Yüksek Olmalı

Yabancı dil kursunda ders anlatan öğretmen kalitesi çok önemlidir. Burada gerçekçi olmakta fayda var. Bir devlet okulundaki öğretmeni hafta sonu part time olarak derse getiren bir kursu tercih etmemekte fayda var ancak Ankara, Denizli, Manisa, Bursa ve İzmir İngilizce kursu kampüsü için kurs arıyorsanız sizlere Akademik Batı Dilleri’nin bu illerde bulunan yabancı dil kampüslerini önermekteyiz. Bu öğretmene hafta içi saatler ulaşmanız mümkün olmaz. Ayrıca bu öğretmenin asıl işi bu kurs olmadığından her zaman ikinci planda kalır.

Yabancı Öğretmenlerin Aksanı Uygun Olmalı

Özellikle speaking dersi veren yabancı dil öğretmenlerinin nereli olduğu sorulmalıdır. Ana dili Türkçe olan bir öğretmen speaking dersi veremeyeceği gibi aksanı tutmayan bir kişi de bu derse girmemelidir. Mesela İngilizce dersi alan orta düzey bir öğrencinin dersine bir Singapurlu ya da bir Çinli girerse o öğrenci verim alamaz. Çünkü bu diller birbiri ile ilgili olmayan diller olduğundan o hocanın aksanı çok bozuk olacaktır ve öğrencide bir şey anlamayacaktır. Doğru bir yabancı dil için ana dili öğrenilen dil olan ya da aksanı bozuk olmayan ana dili gibi öğrettiği dili konuşan biri derse girmelidir. Bu konuda dikkatli olmakta fayda var çünkü kursların en büyük açığı bu konudur.

Doküman Sorunu Olmamalı

Birçok kurs doküman vermez verse de ücretli verir. En azından kitabını ve ders dokümanlarını ücretsiz veren bir kurs bulmaya çalışın. Bu kurslar derse dağıtacağı üç sayfalık fotokopi kağıdının hesabını yapmayan kurslardır. Daha az ticari düşünürler ve eğitime biraz daha önem verirler.

Bursa, Denizli, Manisa, İzmir ve Ankara İngilizce kursu kampüsleri için Akademik Batı Dilleri’nin web adresini ziyaret ederek 34+ yıllık eğitiminin tüm detaylarını ve kursları inceleyebilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın