Yalnız olmanızın 6 temel sebebi

Etrafınızdaki hemen hemen herkesin mutlu bir ilişkisi varken siz neden hala yalnızsınız? Bunun nedeni belki de siz ve sizin düşünce biçiminiz olabilir.

10 Ocak 2016 Pazar, 17:03

Etrafınızdaki hemen hemen herkesin mutlu bir birlikteliği var ama siz hala yalnızsınız. Bunun temel nedeni beyaz atlı prensinizin hala daha karşınıza çıkmamış olmasından ziyade sizin bazı düşünce ve davranışlarınız da gizli olabilir mi? Bu nedenle eğer hala daha sevgiliniz yoksa bu maddelere bir göz atın ve kendi özeleştirinizi yapın.

Doğru erkeğin gelip sizi bulacağına inanıyorsunuz

Hiçbir çaba sarf etmeden doğru erkeğin sizi bulması oldukça düşük bir ihtimal. Çaba sarf etmek derken şundan bahsediyoruz; sık sık, özellikle de sizin gibi bekar arkadaşlarınızla dışarı çıkmak, sosyal ortamlara karışmak ve yeni insanlarla tanışmak gibi… Tesadüfleri biraz da kendiniz yaratsanız olmaz mı?

Yüksek beklentiler

Karşınıza çıkan ilk kişiyle evlenmeyi kafaya koymuşsunuz. Bunun için ideal kişiyi bekliyorsunuz. İyi bir kariyeri, saygın bir konumu olsun istiyorsunuz. İyi de kendinizi o mükemmel kişiyi beklemek için neden bu kadar zora sokuyorsunuz? Beklentilerinizi yüksek tutmaya devam ettikçe yeni bir ilişkiye şans verme olasılığınız azalır. Oysa belki de düşündüğünüz gibi değildir, kafanızda çizdiğiniz profilin dışındaki bir insan tam size göre olamaz mı? Denemeden bilemezsiniz.

Zor kadını oynamak

Bir erkek dışarı çıkmayı teklif ettiğinde çok yoğun olduğunuzu söyleyip onu reddediyorsanız artık bu “zor kadın” oyunundan vazgeçmenizi öneriyoruz. Çünkü bu davranış, sizin için doğru kişiyi bulmanın önünde çok büyük bir engel. Size yaklaşmaya çalışan kişiyi kendinizden itmiş, size daha da yakınlaşmasını önlemiş oluyorsunuz. Kesinlikle reddedildiğini düşünüp sizden vazgeçmesine neden oluyor.

Uzun süreli ilişki takıntısı

Size göre başladığınız bir ilişkinin bitmemesi gerekiyor. Bu nedenle partneriniz olacak kişi tüm mükemmel özellikler sahip olmalı. Oysa biraz gerçekçi olmakta yarar var. Kim gerçekten mükemmel ki? Karşınıza çıkan iyi insanlara bir şans vermelisiniz. Ayrılmanın doğal bir sonuç olduğuna kendinizi inandırın ve bunu kabullenin. Kötü giden bir ilişkiyi bitirip yolunuza devam etme alışkanlığı edinmelisiniz.

Sanal ortamdan konuşmayı daha çok seviyorsunuz

Bir kere şunda anlaşalım’ Online ilişki gerçek bir ilişki değildir. Sadece yazışarak iletişim kurma yolunu seçerseniz karşı tarafa gerçek duygularınızı aktaramaz, karşı tarafın da gerçek duygularını öğrenemezsiniz. Mümkün olduğunca en kısa zamanda eski moda bir birlikteliğe yelken açmalısınız. Bilgisayarın başından kalkın ve kendinizi kalabalığın içine atın.

Bağlanmaktan korkmak

Bazı insanlar ilişki kurmaktan kaçarlar, çünkü bir kişiye bağımlı hale gelmek onları ürkütür. Eşleri olacak kişinin bağımsızlıklarını ellerinden alacağından çekinirler. Oysa ilişki terapistleri önemli olanın bağımlılık temelinde bir ilişki değil, doğru kişiye bağlılık duyulan bir ilişki olduğunu belirtiyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...