19 Mayıs 2022

Yalnızlıktan kurtulmak için ne yapmalı

0 0
5 min read
0 0

Aşkın sizinle olmaması konusunda sinirli hissediyorsanız, yapılan yaygın hatalardan bazılarını bu liste ile eşleştirmeniz faydalı olabilir. Sürekli biten ilişkiler, yalnızlık ve yanlış kişide aşkı aramaktan sıkıldıysanız, aşkın peşinde koşarken en sık yapılan bu 10 hatayı göz önünde bulundurun…

1) Zoru Oynuyorsunuz
Zor olanın peşinden koşmayı bırakma zamanı. Diğer bir deyişle, aşka zaman ayıramayacak kadar meşgul bir takviminiz olduğuna kendinizi inandırmak yerine her şey için olduğu gibi yeni ilişkiler için de biraz zaman ayırmayı deneyin. Az da olsa zaman ayırmadığınız bir şeyi elde etmek düşündüğünüzden çok daha zorlu bir süreç olabilir.

2) Kendinizi Mükemmeliyetçi Olarak Görüyorsunuz
Herkes sarışın veya kaslı ve uzun boylu bir erkeği oldukça çekici ve etkileyici bulur. Hepimizin belirli bir konumu var be doğal olarak kimyamız gereği kendimiz üzerinde çok az bir kontrol mekanizmasına sahibiz. Kendimizi engelleyemiyor olabiliriz ancak, ofis binası ya da bir partide karşılaştığımız kısa ve sevimli bir adam ya da sarışın olmayan fakat oldukça tatlı birisine karşı çok sert olmayın. Uzun ve kaslı olmak ve saç rengi bir ilişkiyi mükemmel yapmaz, mizah, tutku ve bağlılık ise kesinlikle mükemmel bir ilişkinin anahtarları arasındadır. Çok klişe bir kavram evet, kimse mükemmel değil. Fakat şöyle bir gerçek var ki karşınızdakine hissettirdiğiniz kadar geri dönüş alma ihtimaliniz o kadar yüksek. Ne eksik, ne fazla, olması gerektiği kadar.

3) Yardım İstemekten Çekiniyorsunuz
Yalnız olmak bazen sinir bozucu hissetmenize neden olabilir. Çevrenizdeki birçok kişi sevgilisi veya eşiyle mutlu görünüyor ve her zaman size uymak istemediğiniz tavsiyelerde bulunuyor olabilir. Ancak birisi size yalnız olma konusunda tavsiyelerde bulunmaya başlarsa “Ben aslında yalnız olmayı ve yeni insanlarla tanışmayı seviyorum” tarzında şeyler söyleyerek, karşınızdakinin olaya farklı bir pencereden yaklaşmasını sağlayabilirsiniz. “Ama yine de, eğer tanıdığın ve benim hoşlanabileceğimi düşündüğün tatlı birisi varsa numaramı biliyorsun!” benzeri bir yaklaşım sunmak ilişki kavramından korkmadığınızı ve olaylara kontrollü yaklaştığınızı göstermiş olur. Ve kim bilir, onlar sizi tamamen anlayacak birisiyle tanışmanıza ön ayak olabilir!

4) Rutin Bir Hayatı Kabullenmişsiniz
Rutin bir hayat sürmek sakin ve güvenli olabilir fakat son derece sınırlayıcı da olabilir. Rutin bir hayata sahip olduğunuzda kendi rahat bölgenizi asla terk etmek istemiyor ve çevrenizdeki sizi saran o balonun dışına çıkmak istemiyor olmanız yeni insanlarla tanışmanıza engel oluyor olabilir. Tüm bu rutinleri bir kenara bırakıp hayatınızın geri kalanı için biraz heyecan ve yenilik katmak size ne kaybettirir? Bu yenilik hareketi size hiçbir şey kaybettirmeyeceği gibi yeni insanlar tanışmanıza da olanak sağlayacaktır.

5) Son İlişkinizde Takılıp Kalıyorsunuz
Ayrılık bir ilişkinin en zor kısmı, bazen getirdiği acı ve üzüntüyle bu zorluk ikiye hatta üçe katlanıyor. Fakat tüm bu hisler sadece yeni birisiyle tanışmanızı ve ona alışmanızı zorlaştırmaktan öteye gitmeyecektir. Etrafa yaymış olduğunuz negatif enerjiyle çoğu kimse ilgilenmek istemiyor, insanlar genel olarak etrafa neşe saçan, pozitif enerji yayan kişilerle vakit geçirmeyi ve beraber olmayı seçiyor. Yaşadığınız üzüntüleri bir başkasının unutturmasını beklemek yerine, kendiniz bir adım atarak üstesinden gelmeyi deneyin. Yeni insanlarla tanışmak bu süreci daha da kolaylaştırmış olacaktır.

6) Aşkı Aramak İçin Zaman Ayırmıyorsunuz
Yeni birisiyle tanışmak, aşkı aramak herhangi bir faaliyetten farklı bir şey değildir. Eğer bunun için kendinize belirli bir zaman koyacak olursanız, muhtemelen herhangi bir yere gitmeyeceksiniz. Biraz kendinizi gaza getirerek, biraz da etkinlikleri takip ederek kendinize en uygun zamanı seçmelisiniz. Ev-ofis-spor-yatak dörtlüsünde gidip geliyorsanız, aşkı bulmak için kendinize fırsat vermiyorsunuz demektir. Sevgi ve aşkın, koşu bandında koşarken arkanızda gelip sizi bir anda bulacak bir şey olmadığını unutmayın!

7) Sıkıcı Bir İlk Buluşmadan Sonra Vazgeçiyorsunuz
Eğer birisiyle hemen bir bağlantı hissedemiyorsanız, o kişiyle olan defteri hızlıca kapatarak bir başkasına yönlenmeniz gerekir. Buluşmanın sonunda bir kıvılcım hissetmediniz değil mi? Kişinin kimyası önemli olmakla birlikte bazı tarihlerde ilk buluşmalar oldukça garip geçebilir. Az da olsa herhangi bir şey hissettiyseniz, kesin bir karar vermeden önce hem kendinize hem karşınızdakine son bir şans daha vermeniz güzel bir yaklaşım olabilir. Bu yaklaşım size ne kaybettirir ki?

8) Randevulardan Hoşlanmıyorsunuz
Eğer randevulardan, buluşmalardan hoşlanmıyorsanız bu durum neredeyse çoğu buluşmada belirgin olarak karşınızdakine yansıyacaktır. Endişeli, gergin ya da sadece rahatsız edici bir şekilde görünebilirsiniz. Bu durum karşı taraf içinde geçerlidir, eğer gözlemlediğiniz davranışlar tanıdık geliyorsa ruh ikizi konusunu açmanın tam zamanı olabilir! Gerçekçi olmak gerekirse de randevu-buluşma konusundan neden nefret ettiğinizi (kötü flört tecrübeleri ve kendine olan güvensizlik gibi seçenekler de dahil olmak üzere) ve çözüm yollarını öğrenmeye çalışın. Günün sonunda ise, randevu kavramı çok daha heyecanlı ve eğlenceli bir hale gelecektir.

9) Doğru Soruları Sormuyorsunuz
Yeni birisiyle tanıştığınızda, bu soruları sormak adettendir’ Nasıl gidiyor? Nerede yaşıyorsun? Hobilerin nelerdir? Ancak, kardeşlerinle aran nasıldır, yakın mısınız? Şimdiye kadar yaptığın en cesurca şey neydi? En unutulmaz tatilin hangisiydi? Benzeri beklenmedik ve aynı zamanda açıklayıcı cevaplar alabileceğiniz soruları sormayı deneyin.

10) Yalnız Olmaktan Dolayı Mutlu Değilsiniz
Genel olarak uzun soluklu ilişkiler yaşamış biriyseniz, tek olmak bazen oldukça yalnız ve sinir bozucu hissetmenize yol açabilir. İlişki kavramı için umutsuz (ve çok kapalı) hissediyorsanız, bu durum randevularınızı da yansıyacaktır. İnsanlar, kendine güvenen, mutlu ve rahat görünen kişileri çok daha cana yakın ve samimi görürler. Bu sebeple olumsuz düşünceleri kafanızdan atmak için bir neden-sonuç ilişkisi oluşturarak yeni bir randevunun size neler kazandıracağını düşünerek harekete geçin. O orada, sadece hayatınıza girmek için doğru zamanı bekliyor!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın