26 Ekim 2021

Yaşlanma Karşısında Altın İğne Uygulaması

0 0
3 min read
0 0

İnsanlar zamana meydan okuma konusunda geçmişe oranla daha şanslı denilebilir. Her geçen gün yıpranan, kırışan ve artık kendini salan ciltler kadınların ve erkeklerin korkulu rüyası haline geliyor. Böyle zamanlarda cilt bakım uygulamaları ile yaşlanmayı geciktirmek ve daha genç görünmeyi sağlamak mümkün oluyor. Altın iğne uygulaması bu yöntemler arasında sıkça tercih edilen yöntemlerden biridir. Cerrahi uygulama olmaması bu yöntemin birçok kişi tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilmesini sağlıyor. Cihaz yardımı ile cildin alt kısımlarına yüksek frekanslar ile enerji gönderilerek yapılan uygulamada cildin iyileşme sürecini gerçekleştirir. Altın iğne uygulamasının bilinen bir diğer ismi de fraksiyonel radyofrekans uygulaması oluyor. Cilt üzerinde bulunan birçok sorunun giderilmesinde bu yöntemden faydalanılabiliyor.

Altın İğne Yöntemi Hangi Sorunlarda Tercih Ediliyor?

Altın iğne uygulaması yüzlerde oluşan ince kırışıklıkların giderilmesinde sıkça kullanılıyor. Aynı zamanda bedende form kaybı varsa ve sarkmalar meydana gelmiş ise yine bu uygulamadan yararlanılabiliyor. Cildin gençleşmesi, sivilce ve yanık izleri gibi sorunlarda son derece etkili bir yöntemdir. Bunun yanında gözaltı morlukları, yara izleri gibi izlerin giderilmesinde çok fazla tercih ediliyor. Cilt gözeneklerini sıkılaştırmak ve akneli cilt sorunlarının giderilmesini sağlamak için de bu yöntemden faydalanılabiliyor. Uzmanlar tarafından yapılan bu uygulama birçok cilt sorunun giderilmesinde güvenli bir uygulama olduğu için tercih ediliyor.

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Altın iğne uygulaması yapılmadan önce mutlaka cildin derinlemesine temizlenmesi gerekiyor. Anestezik kremler uygulandıktan sonra uç kısmına altın iğne takılan radyofrekans cihazı ile cilde uygulanmaya başlanır. Uç kısmında birçok mikro iğne bulunduran cihaz yavaşça cildi taramaya başlar. Altın iğneler bu süreçte daha önceden ayarlanmış bir derinliğe kadar cilde temas eder ve ani giriş çıkış yapmaya başlar. Bu uygulama sırasında cilt yüzeyinde herhangi bir hasar ya da deformasyon meydana gelmez. Bununla birlikte uygulama sırasında cildin alt kısmında hem kolajen hem de elastin üretimi tetiklenmiş olur. Cildin altına yüksek enerji gönderilerek uygulama devam ettirilir. İşlemin sonrasında kişilerin cilt yüzeyinde çok hafif de olsa pembe bir görünüm oluşabiliyor. Ancak bu pembe leke ve kızarıklıklar birkaç saat içerisinde geçiyor ve hasta günlük rutinine devam edebiliyor.

Altın İğne Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Cilt sorunları ile uğraşmak zorunda kalan insanlara son derece iyi yanıt veren altın iğne uygulamasının birçok önemli faydası bulunuyor. Bu uygulama sorunları gidermekle kalmıyor aynı zamanda birçok uygulama sonrasında görülen pullanma ya da kabuklanma gibi sorunlar da ortaya çıkarmıyor. İlk seans sonrasında kişiler çok belirgin etkiler görmeye başlıyor. Uzun süreli bir etkisi bulunan altın iğne uygulaması yazın da yapılabilen bir uygulama oluyor. Tüm cilt tiplerine ve rengine uygun olarak yapılan altın iğne çok avantajlı bir güzellik uygulamasıdır.  Altın iğne hakkında daha çok bilgi için bu makaleyi okuyabilirsiniz: https://www.aylincetinkaya.com/altin-igne-scarlet-s-altin-frekans

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın