16 Mayıs 2022

Yaşlı görünmenize yol açan makyaj hataları

0 0
2 min read
Aslında güzel olmak için uğraşırken farkında olmadan yapabileceğiniz makyaj hatalarıyla kendinizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilirsiniz.<br />
0 0

Makyajı hepimiz hiç şüphesiz güzel olmak için yapıyoruz. Bazen kusurları kapatmak, bazen uykusuz bir sabahın izlerini silmek bazen de güzel bulduğumuz yerlerimizi daha çok vurgulamak için makyaj yapıyoruz. Kesin olan bir şey var ki; o da tek amacımız güzel olmak.

Hepimiz arada sırada yanındaki arkadaşını dürtüp başka bir kadını işaret ederek dedikodusunu yapmışızdır. “Ay aslında belli ki o kadar değil ama makyaj nasıl da yaşlı göstermiş.” Büyüklerin dediği gibi herkes güzel oldum sanır. Kimse kendini görmez.

İşte size, güzel olayım derken yaşınızdan fazla görünmemeniz için dikkat etmeniz gereken makyaj tüyoları’

– Fondöteni fazla kaçırmamaya dikkat edin.

– Göz altı kapatıcıya dikkat! Göz altı morlukları görünmesin derken kırışıklıkları vurgulamak işten bile değil.

– Ruj sürerken aklınızda bulunsun, koyu renkler her zaman daha küçük gösterir. Kilo aldığınızda da bu yüzden siyah giyiyorsunuz ya zaten. Koyu renk ruj sürerken seçici olun ve bir ipucu; önce rujun bir ton koyusu bir dudak kalemi ile çizip sonra parmağınızla içe doğru sildikten sonra rujunuzu sürerseniz derinlik verir.

– Genç bir cilt ışığı yansıtır; oysa pudra ışığı önler. Eğer pudra kullanıyorsanız bunu göz önünde bulundurun.

– Eyeliner sürmeden önce kahverengi bir göz kalemi ile gözünüzün üst kısmını boyayın. Bu hem derinlik verecek hem de eyeliner’ın ağırlığını yumuşatacaktır.

– Allık canlılık sağladığı kadar ağırlık da verir. Yüzünüzün hafifletmek istediğiniz yerlerine sürerseniz sizin için daha iyi olur.

– Ve son olarak çok koyu kaş kalemi kullanmayın.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın