19 Mayıs 2022

Yumurta akı ve limon maskesi

0 0
2 min read
Yağlı ciltler için limon ve yumurta akı maskesini deneyin!<br />
0 0

Limon çok amaçlı bir meyvedir. Yararları say say bitmez. Ama aynı zamanda kozmetik olarak da faydaları vardır. Ciltteki koyu lekeleri çıkartır, asitleri sayesinde yağlı cildinize iyi gelir.

Yumurta beyazı da protein değerinin yüksek olması; vitaminler, mineraller ve B vitaminleri içermesi dolayısıyla sağlık açısından harikadır ama bir de cilde sürme kısmı var ki bunun kırışıklıklara iyi geldiği ve gergin etki verdiği de söylenir. Yağlı cildi düzeltirken bir yandan da gergin yapar. İşte kolay bir maske tarifi’

Yumurta Akı ve Limonlu Maske

– Yüzünüzü yıkayın. Makyaj, losyon veya güneş kremi varsa temizleyin. Sadece su kullanmak yerine yüz temizleyici bir tonik kullanın. Bu, ciltteki tüm -yağı diğer cilt bakım ürünlerinden daha iyi temizler.
– Yumurtanın akını beyazından ayırın.
– Meyve suyu sıkacağını kullanarak bir limonun suyunu, yumurta aklarına ekleyin.
– Yumurtanın akını ve meyve suyunu bir çatalla, karışım köpük kıvamına gelene üç dakika kadar çırpın.
– Yumurtanın akını ve limonu yüzünüze sürün. Maskeyi yüzünüze parmaklarınızla dengeli bir şekilde yayın. Gözlerinize ve ağzınıza uygulamayın. – Karışımı yüzünüzde 30 dakika bekletin.- Yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Kurulayın.- Bu karışımı yağlı cildiniz için haftada en az iki kez uygulayın.- Yüzünüz gergin ve pürüzsüz, yan etkisiz halde doğal güzelliğine kavuşacaktır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın