17 Ocak 2022

Yumurta Donasyonu Nedir

0 0
2 min read
0 0

Tüp bebek tedavi uygulamaları arasında yer alan yumurta donasyonu bebek sahibi olmak isteyen ama olamayan çiftlerde anne adayının yumurtalarında sorun olduğunda tercih edilir. Yumurta donasyonu tedavisinde yumurta bağışı yapan bir donör seçilir. Yani klasik tüp bebek yönteminde anne ve baba adayının yumurta ve spermleri ile oluşturulan embriyo bu yöntemde donörün yumurtaları ile oluşturulur.

Yumurta donasyonu donörden alınan yumurtaların anne adayına transfer edilmesidir. Klasik tüp bebek tedavisinde olduğu gibi embriyo laboratuarda oluşturulur. Oluşturulan sağlık embriyo anne rahmine yerleştirilir. Hamilelik sürecini anne adayı yaşar. Donör sadece yumurta bağışı yapar. Yumurta donasyonu tedavi süreci de tüp bebek tedavisinden farklıdır

Yumurta Donasyonu Nasıl Yapılır

Yumurta donasyonu tedavi süreci uygun donör seçimi ile başlar. Donör seçimi en önemli adımdır. Her açıdan sağlıklı ve anne baba adayına fiziksel olarak uyumlu donör seçilmelidir. Kıbrıs Tüp Bebek merkezi yumurta donasyonu tedavisi donör seçiminde en güvenilir tüp bebek merkezidir. Donör adayları fiziksel ve ruhsal olarak kapsamlı testler yapılarak seçilir.

Anne ve baba adayının isteklerine uygun sağlıklı donör seçildikten sonra donöre, anne adayına ve baba adayına farklı tedaviler uygulanır. Donöre yumurtalıkların uyarılması, anneye rahim duvarı genişletme, babaya sperm hücrelerinin seçilmesi uygulamaları yapılır. Baba adayından alınan sperm hücreleri ile donörden alınan yumurtalar ile laboratuar ortamında birleştirilir. Son olarak da embriyo anne rahmine yerleştirilir.

Yumurta Donasyonu Nerede Yaptırılır

Yumurta donasyonu tedavi yönteminin yasal olduğu çok az ülke vardır. Yumurta donasyonun yasal ve güvenilir olduğu Kıbrıs tedavi için imkân sunar. Yumurta donasyonu gelişmiş laboratuarlarda ve uzman ekip eşliğinde gerçekleşir. Yumurta donasyonu tedavisinde başarıyı etkileyen faktörler arasında donörlerin seçimi ve tedavi uygulama teknikleri önemlidir.

Yumurta donörü açısından da başarılı sonuçlar açısından da en güvenilir en iyi yumurta donasyonu tedavisini sunan yer Kıbrıs Tüp Bebek Merkezidir. Jin. Op. Dr. Mürüde Çakartaş Dağdalen ülkemizde ve dünyada tanınmış başarılı bir yumurta donasyonu tedavi uzmanıdır. Sağlık Bakanlığı Onaylı tüp bebek tedavi uzmanı güvencesi ile tercih edebileceğiniz Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi Yumurta donasyonu tedavisi için güvenilir ve başarılı tedavi merkezi seçimi için doğru adrestir.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın