23 Mayıs 2022

Yüzük alırken ölçüyü nasıl almalısınız

0 0
3 min read
Evlilik teklifi yapacak erkeklerin oldukça işine yarayacak. Nasıl mı? Önerilerimizi dikkate alarak.<br />
0 0

Özellikle erkeklerin evlenme teklifi yapma planlarının baş kahramanıdır yüzükler. İlk adımı ölümsüz bir hediyeyle taçlandırmak için bizce sevdiğinizin parmak ölçülerini bilmenizde fayda var.
Peki, sevdiğinize nasıl yüzük alabilirsiniz? Yüzük alırken, taşlı veya sade yüzük aldığınızda ölçü değişir mi, yüzük ölüçümü nasıl hesaplanır? gibi bu ve buna benzer sorulara cevap aramanıza gerek yok. İşte cevabı’ Eğer yüzük ölçünüzü bilmiyorsanız, aşağıdaki basit yöntemden birini kullanarak elde edeceğiniz değerlerle sizin için yüzük ölçünüz bulunabilir.
Birinci ölçüm tercihi
1- Satın alacağınız yüzüğü takmayı düşündüğünüz parmağa daha önceden takmış olduğunuz bir yüzük varsa onu elinize alın,2- Milimetre (mm ) ölçüsü olan bir cetvel bulun,3- Yüzüğü yatay olarak masaya koyup boydan boya yüzüğün çapını ölçün. Bu işlemi yaparken yüzüğün en geniş kısmını ölçtüğünüze emin olun.4- Cetvelden milimetreyi okuyun.5- Bu değeri lütfen not alın ve kuyumcunuza verin.
Bazen sevgilinizin yüzüğünü veya parmak ölçüsünü alamayabilirsiniz. Peki böyle bir durumda ne yapacaksınız? Bu soruları düşünmeden önce ikinci ölçüm tercihini de dikkate almanız gerekmektedir.
İkinci ölçüm tercihi
1- Eğer takmayı düşündüğünüz parmağınıza göre yüzüğünüz yoksa, elinize bir parça tel veya şerit halinde bir parça kağıt alın,2- Kağıt şeridi parmağınıza sarın, iki ucun birleştiği yeri kalemle işaretleyin,3- Milimetre (mm ) ölçüsü olan bir cetvel bulun ve kağıdı işaretlediğiniz yere kadar olan kısmını ölçün.4- Bu değer parmağınızın çevresinin uzunluğunu verecektir.5- Bu değeri not alın ve kuyumcunuza verin.
Sevdiklerinize sürpriz yapmanız gerekmektedir. Böyle durumlarda ip, tel veya cetvelle karşınızdaki kişinin parmağını ölçemeyebilirsiniz. Peki nasıl yapmalısınız ki karşınızdaki kişinin parmağının ölçüsünü alabilesiniz?
Yüzük kadının vazgeçilmez takıları arasında yer almaktadır. Bu nedenle bazen sürprizler yapılmaya çalışılıyor ve yüzükler alınıyor. Ya çok küçük veya çok büyük olabiliyor. Bu yanılgılar sürekli olarak yaşanıyor. Ve sürprizin değeri o anda zedelenmiş oluyor. Bu ve buna benzer şeyleri yaşamamak için aşağıda belirtilen üçüncü tercihi dikkate almanızda fayda var.
Sevdiğiniz kişinin parmağında yüzük varsa, “yüzüğü çok beğendiğinizi söyleyerek alıp, bakın ve parmağınıza takın” böylelikle kalınlığını ölçebilirsiniz. Şayet yüzüğü yoksa bu kez karşınızdaki kişinin ellerinden tutun. Parmaklarınızı parmaklarının arasına geçirin. Önlü arkalı bakarak, “ne kadar zarif parmaklarınız var… Yumuşak eller… Çok bakımlı parmaklarınız… Bu eller çok yıpranmış… Parmaklarında avucunuzda nasır var…” gibi bir çok benzer soruyla ellerini ve parmaklarını inceleyebilirsiniz. Parmaklarınızı getirerek parmak kalınlığını ölçebilirsiniz.
Hiç ölçü alma kabiliyetiniz yok ise o zaman sevgilinizi direkt olarak kuyumcuya götürerek, o gün de sürpriz yapabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın