17 Ocak 2022

Zayıflamak İçin Mucize Çözüm : Detoks Suyu

0 0
4 min read
0 0

Suyun insanlar için ne kadar önemli olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. Zira insan bedeninin %70 i sudan oluşmaktadır. Bunu yanı sıra su, vücudumuzda bir çok önemli işlevi yerine getirmektedir. Örnek vermek gerekirse beynimizin % 80 i sudur. Özellikle küçük çocuklarda düzenli ve sağlıklı su tüketimi beyin gelişimi açısından faydalıdır. Böbrek taşı oluşumu ve çeşitli kanserlere yakalanma riskini en aza indirgemede suyun büyük önemi vardır. Bunu yanında hücrelere besin ve oksijen taşıma, vücut ısısını ayarlama cildi güzelleştirme, eklemleri güçlendirme, vücutta birikmiş olan ve toksin diye adlandırdığımız zararlı maddelerin vücuttan atılmasında baş rol oynamaktadır.

DETOKS SUYU NEDİR?

Kış ayları boyunca bedenimiz soğuk havaya karşı kendini koruma adına yağ depolamaya başlar. Bu süreçte metabolizmamız yavaşlar ve bilinç altımız karbonhidrat oranı yüksek besinleri tüketmemiz için adeta bizi zorlar. Yaz ayları yaklaştıkça vücudumuzda biriken karbonhidrat depoları başa çıkılmaz kilo problemlerine dönüşür. Bu kilolardan kurtulmanın en temel yolu düzenli egzersiz ve yağ yakımını destekleyici karışımlardır. Detoks suyu, vücut için gerekli olmayan, hatta birikmesi halinde sağlık açısından son derece zararlı toksinlerin ve fazla kiloların bedenden atılmasına yardımcı olan destekleyici bir karışımdır.
İnternete biraz göz gezdirdiğinizde detoks suyu için yüzlerce farklı tarife ulaşabilirsiniz. Her biri farklı uzman tarafından tavsiye edilen bu önerilerin maalesef eksik yönlerinin çok olduğu görülüyor. Detoks suyu tariflerinde genellikle dikkatler suya karıştırılan meyve kürleri üzerine odaklanmakta fakat asıl önemli olan suyun yapısı hakkında hiç durulmamaktadır. Eğer suyun moleküler büyüklüğü bedenimizdeki hücrelerin kullanabileceğinden daha büyükse maalesef o detoks suyunun size hiçbir faydası olmayacaktır. Peki kullanacağımız suyu, detoks için nasıl hazır hale getirebiliriz? Aslında bunun çok basit bir yolu var; Detox Filtre

DETOX FİLTRE NEDİR?

Detox filtresi içtiğiniz suyu, vücudunuzda detoks işlemi yapması için düzenler. Detoks filtre içerisindeki 2 mikrometre büyüklüğe sahip hücreler, suyun moleküler yapısını küçültür. Su bu filtreden geçerken moleküler yapısını oldukça küçültür. Bu sayede vücudunuzdaki hücrelerin su emilim oranı artar. Eskisinden daha fazla su almaya başlayan hücrelerimiz toksinlerini atmaya başlar. Bu nedenle detoks suyu hazırlamanın en önemli şartı, bir detoks filtre kullanmaktır.
Detox filtre su arıtma cihazlarında kullanılan filtre gruplarından biridir. Su arıtma cihazları kullanım amacına göre birçok farklı filtre çeşidi barındırır. Membran, sediment, karbon, alkali, mineral ve detox filtresi bunlardan birkaçıdır. Sadece detoks suyu hazırlarken değil, aslında büyük bir şehirde yaşıyorsanız ve sağlıklı su tüketmek istiyorsanız kesinlikle su arıtma cihazı kullanmanız gerekiyor. Detox filtre veya su arıtma cihazı hakkında bilgi almak istiyorsanız KDK su arıtma servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

NEDEN SU ARITMA CİHAZI KULLANILMALIDIR?

Su sağlık açısından bu kadar önemli olmasına rağmen maalesef son zamanlarda su ile ilgili birçok sorun yaşıyoruz. Büyük şehirlerde şebeke sularının içinde sağlıksız unsurların olması ve damacana sularındaki tehlikelerden dolayı son zamanlarda su arıtma cihazlarına yoğun bir ilgi başlamıştır.
Şebeke sularındaki en büyük tehlike klordur. Klor 19. yüzyıldan beri tamamen ekonomik olması nedeniyle kullanıla gelmiştir. Fakat artık günümüzde birçok ülke, şebeke sularında klor kullanımından vazgeçmiştir. Şebeke sularında klorun yanında tortu, metal parçaları ve pas gibi sağlık açısından uygun olmayan etmenler vardır. Bu nedenle şebeke sularının arıtılmadan doğrudan içilmesi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.
Sağlıklı su tüketmek için şebeke sularına alternatif olarak düşünülen damacana suları da ciddi riskler taşıyor. Sağlıklı olmayan koşullarda doldurulması ve uygun olmayan depolama şartlarında saklanması, damacana sularının risklerinden birkaçıdır. Ayrıca atıl plastik maddelerden üretilen saklama kapları da damacana su kullanmama nedenlerimizden biridir.

Günümüzde çok kullanılan ve teknolojik açıdan en gelişmiş su arıtma cihazları, reverse osmosis sistemlerine sahiptir. Ters ozmos ismiyle de anılan bu sistem yıllar önce NASA tarafından geliştirilmiştir. Bu sistemin ana aşaması olan Membran filtre çok küçük zarlara sahiptir ve şebeke sularının içerindeki sağlıksız tüm unsurları ortadan kaldırır. Bu nedenle su arıtma cihazları, evinizde veya iş yerinizde kendi içme suyunuzu yapmanız açısından oldukça pratik araçlardır.

Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak ve detox filtre siparişi vermek istiyorsanız www.suaritmaservisin.com adresini sizlere tavsiye ediyoruz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın